Кримського політв’язня Руслана Месутова етапували до Якутії – за дев’ять тисяч кілометрів від рідних
Засудженого на 18 років позбавлення волі колишнього члена релігійної громади “Алушта” 59-річного Руслана Месутова етапували до виправної колонії №1 в Якутії – це за дев’ять тисяч кілометрів від Криму, де до арешту жив чоловік, і де залишилися його рідні.
Про це пише “Кримська солідарність” з посиланням на інформацію сестри бранця Кремля Лілю Месутову.
Етап політв’язня тривав два місяці, одразу після прибуття до колонії його помістили в ШІЗО.
Як розповіла сестра, коли Руслана вивозили з в’язниці Єльця Липецької області, він не знав, куди саме його етапують. Лише під час транзиту до Новоросійська він зміг повідомити у листі, що його везуть до Якутії.
Після приїзду до колонії у Месутова відібрали всі особисті речі, включно із Кораном та окулярами. Ліля Месутова розповіла, що напередодні етапу брата обікрали, тому дорогою до Якутії у транзитних пунктах йому допомагали небайдужі арештанти.
Поки чоловік перебуває в ШІЗО, він не має права користуватися магазином, йому не дозволені побачення та телефонні дзвінки. Мусульманин може лише писати листи.
Про стан здоров’я політв’язень не пише, уточнила сестра. Він просив викликати до нього терапевта, але про візит лікаря не повідомляв. За словами Месутової, під час минулого побачення у Єльці вона дізналася, що брат страждає на гіпертонію: тиск підіймався за 200, іноді 250 на 150.
“Ми привезли йому дуже сильні ліки з Криму, які йому виписали в тюремній санчастині… У в’язниці для спини йому також прописали пояс, але у колонії його також відібрали”, – сказала Ліля.
Востаннє листа від Руслана вона отримувала понад місяць тому.
Руслан Месутов був одним із засновників мусульманської релігійної громади в Алушті та працював охоронцем у мечеті. Займався громадською діяльністю, організовував мусульманські свята, допомагав із похованням, проводив молебні.
Російські силовики затримали чоловіка 10 червня 2019 року разом з іншими кримськими татарами Русланом Нагаєвим та Ельдаром Кантимировим в окупованому селі Малий Маяк, у селі Ізобільне – Ленура Халілова, голову місцевої релігійної громади “Алушта”.
Окупаційні слідчі інкримінували Месутову порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (“Організація діяльності терористичної організації”), що передбачає як покарання позбавлення волі терміном від 15 до 20 років, і навіть ч. 1 ст. 30 та ст. 278 КК РФ (“Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою”), що передбачає до десяти років позбавлення волі.
Арештували Месутова за два тижні до судового засідання, на якому мав розглядатися позов “Алушти” стосовно незаконної “ради міністрів” в особі незаконного “міністерства майна республіки Крим”.
Релігійна громада ініціювала позов через те, що окупаційна влада передала міську мечеть незаконному формуванню “Духовне управління мусульман Криму”, протиправно скасувавши розпорядження Ради Міністрів від 1994 року.
16 серпня 2021 року Південний окружний військовий суд виніс вирок фігурантам алуштинської групи “Хізб ут-Тахрір”. Нагаєва, Кантимірова, Месутова та Халілова засудили до 13, 12 та 18 років позбавлення волі відповідно в колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі.
Пізніше Апеляційний військовий суд у Власисі Московської області не задовольнив апеляційні скарги захисників у справі Алуштинської групи” Хізб-ут-Тахрір” і залишив вирок у силі.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що політв’язню Теймуру Абдуллаєву, попри загострення проблем зі здоров’ям, знов продовжили строк тримання в ШІЗО виправної колонії №2, що у Салаваті Республіки Башкортостан (РФ).