Кримського політв’язня Мемета Бєлялова незаконно доправили в колонію у Великому Новгороді

Дата: 01 Жовтня 2022
A+ A- Підписатися

Активіста громадянського об’єднання “Кримська солідарність” Мемета Бєляєва незаконно етапували до виправної колонії №9 російського Великого Новгорода.

Про це “Кримську солідарність” повідомила його дружина Едіє Бєлялова.

Мемет Бєляєв

Дружина спілкувалася з чоловіком 24 вересня.

За словами Бєлялової, після етапування із СІЗО Уфи в Башкортостані в колонію, сім’я довгий час не знала, де він перебував. Протягом місяця його переводили з одного слідчого ізолятора до іншого.

У Великому Новгороді Бєлялов провів шість днів у СІЗО, потім його етапували в колонію. У колонії у нього забрали особисті речі та видали тюремну робу. Протягом 20 днів Бєлялов перебуватиме на карантині.

Нагадаємо, У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір’яєв та Ернес Аметов.

ФСБ Росії інкримінувало їм участь у забороненій у Росії, але легальній на українській території Автономної Республіки Крим релігійної організації “Хізб ут-Тахрір”.

16 вересня Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону оголосив вирок затриманим у межах цієї справи кримським татарам. Так, Марлену Асанову присудили 19 років колонії суворого режиму, Мемету Бєлялову – 18, Тимуру Ібрагімову – 17 років, Сейрану Салієву – 16, Серверу Мустафаєву – 14, Серверу Зекір’яєву – 13, Едему Смаїлову – 13. Ернеса Аметова визнано невинуватим і звільнено в залі суду.

Усі підсудні відкидають звинувачення в тероризмі й стверджують, що їх переслідують за політичними та релігійними мотивами.

Кримська солідарність раніше детально окреслила низку порушень прав політв’язнів “другої Бахчисарайської групи Хізб ут-Тахрір”. 

Як відомо, мешканці окупованої території перебувають під захистом Женевських конвенцій, що забороняють, зокрема, їхнє переміщення на території держави-окупанта чи за кордон. Правозахисники Регіонального центру з прав людини називають такі дії воєнним злочином і закликають мешканців Криму надсилати матеріали, які підтверджують цей воєнний злочин з боку Російської Федерації та окупаційної адміністрації півострова.

Вони просять надсилати копії підтверджувальних документів, фото- й відеоматеріали на електронну адресу Регіонального центру прав людини (rchr.sev@gmail.com). Правозахисники гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів міжнародних злочинів у Криму в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter