Кримського колишнього суддю Альберта Томащука заочно засудили до 13 років в’язниці з конфіскацією майна

Дата: 12 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Святошинський районний суд Києва оголосив вирок екссудді Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим, який з початку військової операції із захоплення Кримського півострова порушив присягу судді та перейшов на службу до незаконно створеного росіянами судового органу.

Про це інформує Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок, ухвалений 3 квітня 2024 року.

Йдеться про Альберта Томащука, який обіймав посаду судді Сімферопольського райсуду з квітня 2003 року. 

19 грудня 2014 року розшукуваний Міжнародним кримінальним судом за воєнний злочин Володимир Путін призначив своїм указом його на посаду “судді” незаконно створеного “Симферопольского районного суда Республики Крым”. 

Згідно з вироком, допомога Томащука іноземній державі та її представникам у переході судів АР Крим на відправлення правосуддя на підставі законодавства Російської Федерації, сприяння окупаційним органам влади у придушенні спротивів з боку громадян України на території АРК та допомога у впровадженні практики переслідування осіб, призвели до забезпечення належного функціонування незаконно створених судових органів та посилили заходи тимчасової окупації півострова.

19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила Томащука з посади судді Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим через порушення присяги судді.

Святошинський районний суд Києва визнав Альберта Томащука винним у державній зраді та призначив покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Нагадаємо, у квітні 2024 року Деснянський районний суд Києва оголосив вирок колишній судді Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим Тетяні Ружицькій. Засуджена з початку військової операції РФ із захоплення Кримського півострова порушила присягу та перейшла на службу до незаконно створеного росіянами судового органу. 

Нагадаємо, у грудні 2015 року Вища рада юстиції України зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.

19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які, порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.

У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді щодо 319 кримських суддів-зрадників.

У лютому 2024 року ZMINA з посиланням на першого заступника керівника Прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Віталія Секретаря повідомляла, що загальна кількість зареєстрованих цією прокуратурою кримінальних проваджень за всі роки російської агресії – понад 3 200 справ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter