Кримська прокуратура ще раз пояснила: немає жодної відповідальності для громадян України за отримання російського паспорта

Дата: 14 Січня 2024
A+ A- Підписатися
Паспорти, видані окупаційною владою, не визнаються Україною, а громадяни, які отримали їх вимушено, не несуть кримінальної відповідальності та не будуть позбавлені українського громадянства.
 
Про це нагадує Прокуратура Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. 
 
 
У відомстві вказують, що примусова паспортизація громадян України – практика держави-агресора, яка розпочалась в АРК та продовжується на інших тимчасово окупованих територіях. Це своєрідний формальний спосіб легітимізувати подальшу збройну агресію РФ проти України під приводом захисту “російських громадян”.
 
“Відсутність права на медичний захист, соціальну допомогу, неможливість працевлаштування, переслідування з боку окупаційної влади, загроза примусової депортації – усе це, фактично, не залишає людям права вибору і змушує до отримання громадянства РФ. Такі дії з боку держави-агресора, безумовно, є елементом системного тиску на українців, які вимушені жити в окупації, а також суперечать принципам і нормам міжнародного права“, – наголосили у прокуратурі автономії.
 
До того ж видача російських паспортів робить українців заручниками країни-терориста та в такий спосіб змушує брати участь  у бойових діях проти України, вказують слідчі. 
 
 
Нагадаємо, міністерства та державні органи України неодноразово висловлювали розуміння умов, за яких мешканці тимчасово окупованих територій (ТОТ) змушені брати російські паспорти. Відповідальність за це Україна покладає на російських посадовців, які проводять примусову паспортизацію жителів ТОТ, а не на самих фізичних осіб. 
 
Як відомо, вихід з громадянства України відбувається через спеціальну процедуру та відповідно до закону “Про громадянство України”. Усі тимчасово окуповані Росією території є територією України, на яку розповсюджується українська юрисдикція та застосовуються норми міжнародного права. Видача паспортів Російської Федерацією є нікчемною дією. 
 
Раніше Представник Президента України в АРК заявив, що примусовою паспортизацією Росія “витісняє нелояльне населення і знищує зв’язок між тимчасово окупованим Кримом і рештою України”. 2023 року Представниця Президента України в АРК Таміла Ташева пояснила, що мешканців Автономної Республіки Крим, які отримали після тимчасової окупації півострова громадянство Росії, не каратимуть за це. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter