Кримський журналіст Семена отримає європейську премію у сфері свободи слова
У рамках восьмої щорічної асамблеї Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, яка пройде у Брюсселі, 28 листопада відбудеться вручення премії імені Павла Шеремета кримському журналісту Миколі Семені.
“Випадок Миколи Семени особливий і одночасно репрезентативний. Багато кримських журналістів зазнають кримінального переслідування за висловлювання щодо територіальної приналежності Криму згідно з міжнародним правом. Включення журналістів до переліку організацій і фізичних осіб, щодо яких є відомості про їхню причетність до екстремістської діяльності або тероризму, є грубим порушенням свободи слова. Більше того, стан здоров’я Миколи Семени викликає занепокоєння. Форум громадянського суспільства Східного партнерства приєднується до закликів звільнити Миколу Семену з-під домашнього арешту”, – зазначив Кшиштоф Бобінскі.
Він підкреслив, що запрошення на вручення премії Семені передали через адвокатів. Проте кримський журналіст не зможе бути присутнім на врученні премії, оскільки йому заборонено виїзд з півострова.
“Головний редактор проекту Крим.Реалії Володимир Притула та головний редактор Радіо Свобода Ненад Пеїч приїдуть до Брюсселя, щоб отримати нагороду від імені Миколи Семени”, – пояснив Бобінскі.
За словами співголови керівного комітету форуму Владислава Величка, на Форумі громадянського суспільства Східного партнерства постійно звучить тема прав людини в Криму.
“У вересні ми провели конференцію з прав людини, на якій ситуація в Криму обговорювалася в деталях, і були розроблені відповідні рекомендації. У жовтні українські незалежні журналісти, аналітики і громадські активісти провели в Брюсселі брифінг для представників Європейських інституцій та міжнародних НУО, на якому були представлені рекомендації у сфері політики ЄС щодо Криму”, – розповів Величко.
Премія імені Павла Шеремета цього року буде вручена вперше. За словами Владислава Величка, нагорода названа на честь загиблого в липні нинішнього року журналіста Павла Шеремета “на знак визнання його видатного внеску в справу просування питань прав людини і свободи слова”.
Нагадаємо, навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.
Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуванням громадян України в анексованому Криму, зокрема, журналіста Миколи Семени, і закликало припинити тиск на нього.
23 серпня захист Миколи Семени закликав ФСБ випустити його з Криму на лікування.
До цього відпустити Миколу Семену на лікування до Києва у російської влади вимагали Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс Представника ОБСЄ з питань свободи слова.
Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва.