Корисність чинного скликання ВРУ вища за минуле, а антиреформаторів до 10-ї сесії поменшало – дослідження
Коефіцієнт корисності Верховної Ради 9-го скликання за 10 сесій становить 68%.
Про це розповіла аналітикиня даних проєкту “Індекс Реформ” ГО “Вокс Україна” Дарія Колодяжна під час презентації в Медіацентрі Україна.
Середній коефіцієнт корисної дії парламенту чинного скликання за всі 10 сесій на 11% вище, ніж було в минулому скликанні.
На думку аналітикині, таких показників вдалося досягти, зокрема, “дисциплінованістю та злагодженим голосуванням фракції “Слуга народу”. Втім, з часом 9-те скликання парламенту почало менше відвідувати засідання, помітили дослідники.
Також аналітикиня поділилася даними щодо умовного поділення депутатів на групи реформаторів, поміркованих реформаторів та антиреформаторів від сесії до сесії:
- 2-га сесія – 30% реформаторів, 46% поміркованих реформаторів, 24% антиреформаторів;
- 6-та сесія – 32%реформаторів, 47% поміркованих реформаторів, 22% антиреформаторів;
- 10-та сесія – 38% реформаторів, 46% поміркованих реформаторів, 17% антиреформаторів.
Отже, до 10-ї сесії Верховної Ради показник антиреформаторів знизився ледь не наполовину.
“Станом на 10-ту сесію ми маємо один з найнижчих показників кількості антиреформаторів – всього лиш 17%. Але ці відсотки досягали і 30, але жодного разу не перевищували за все скликання 30%”, – додає Колодяжна.
Нагадаємо, торік експерти знайшли “тіньовий вплив” судів на перебіг реформ в Україні, що стається, зокрема, через чималу кількість недоліків, до яких вдаються на етапі нормопроєктування.
Українські правозахисники вже звертали увагу на низьку якість роботи парламентарів та радили запрошувати до своєї роботи експертів із громадських організацій.