Конституційний Суд таки взявся за перегляд правил довічного ув’язнення

Дата: 18 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Перша колегія Першого сенату Конституційного Суду відкрила провадження щодо конституційності українського довічного покарання.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив юрист Вадим Човган.

За його словами, ухвали суду від 9 жовтня ще немає у відкритому доступі.

“Раніше КС кілька разів відмовив у відкритті провадження по довічному. Нібито це не його компетенція. Але виявляється, що питання було лише в тому, яким саме суддям на стіл потрапила конституційна скарга”, – написав він.

Наразі в українському законодавстві відсутній механізм дострокового звільнення довічно засуджених. Відбувши 20 років покарання, ув’язнені можуть звернутися до президента з проханням про помилування. У такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі.

У парламенті вже понад два роки лежить законопроект №2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроект у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.

Центр інформації про права людини докладно розповідав історію Володимира Панасенка, якого у вересні 2008 року Апеляційний суд Львівської області засудив до довічного позбавлення волі.

Володимир Панасенко

Покарання чоловіку призначили за сукупністю злочинів, серед яких були замах на вбивство, скоєне на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, та організація вбивства неповнолітньої дівчини. Адвокати Панасенка та низка правозахисників вважають, що справа проти нього сфальшована.

Чоловік подавав скаргу до Конституційного Суду щодо положень Кримінального кодексу, які виключають можливість дострокового звільнення, проте судді відмовляли йому

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: