Конституційний суд має намір скасувати люстрацію посадовців часів Януковича – ЗМІ

Дата: 09 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Конституційний суд (КС) збирається скасувати люстрацію посадовців, які працювали на керівних посадах за часів екс-президента Віктора Януковича.

Про це пише “Українська правда” з посиланням на депутатів Леоніда Ємеця та Єгора Соболєва.

“Є інсайдерська інформація, що там було запропоновано прийняти низку рішень про скасування люстрації. Все до того йшло”, – сказав Леонід Ємець.

“За даними, що мені передали кілька порядних людей у КС, вони скасують основні положення закону про очищення влади, дозволять найближчому оточенню Януковича знову займати посади в уряді, адміністрації президента, повернутися сотням прокурорів, керівників податкової міліції часів Януковича, які були змушені піти з цих посад в наслідок дії закону про очищення влади”, – каже Єгор Соболєв.

Він наголосив, що суд розглядав цю справу рік замість передбачених трьох місяців.

Інформацію про те, що суд може визнати неконституційними основні статті закону про очищення влади, підтверджує проект резолютивної частини рішення, яке має УП.

“Нинішній склад КС раніше приймав рішення “надання Януковичу диктаторських повноважень”, а тепер у зв’язку з цим заведено справу“, – додав депутат.

За словами Єгора Соболєва, депутати просили президента і генпрокурорів розслідувати справу про повноваження екс-президента. Судді надали докази, що їх примусили.

“Тож їм можна було сміливо оголошувати підозру, приймати санкції про арешт, але цього не робилося”, – каже він.

“А вчора набирає людина і каже, що у п’ятницю їх змушують прийняти рішення про скасування основних статей закону. Я розумію, що це плата “Опоблоку” за їхнє голосування минулого тижня за запропоновані Петром Порошенком зміни до Конституції, щодо суддів і прокуратури з адвокатами”, – повідомив народний депутат.

Він також закликає людей приходити під Конституційний суд, щоб висловити своє невдоволення цим рішенням.

Депутат додав, що домагалися скасування цього рішення команда Сергія Льовочкіна, Юрія Бойка та Андрія Деркача.

Як відомо, оголошення  рішення КС заплановане на 10 червня на 10:30.

Нагадаємо, за півтора роки під дію закону про люстрацію потрапило лише 940 держпосадовців з 5 тисяч.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: