Комуністичні партії не братимуть участь у виборах – Мін’юст

Дата: 24 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції заборонило трьом компартіям брати участь у виборчому процесі як таким, що порушують законодавство України.

Про це сказав міністр юстиції Павло Петренко, інформує “Інтерфакс-Україна”.

“Після прийняття законів (про декомунізацію) було створено незалежну комісію, яка протягом місяця проводила перевірку на відповідність трьох комуністичних партій в Україні – КПУ, Компартія (оновлена) і Комуністична партія України робітників і селян”, – сказав міністр.

“На основі висновків комісії я підписав три накази, які визначають, що компартії України, зокрема, у своїй діяльності, у найменуванні, у символіці, статуті та програмі не відповідають вимогам ч.2 ст.3 закону “Про засудження комуністичного і націонал- соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їхньої символіки”, – розповів Павло Петренко, додавши, що ця політична сила і дві інші комуністичні партії з сьогоднішнього дня не можуть бути суб’єктом виборчого процесу і не можуть брати участь у політичному житті країни.

Міністр також підкреслив, що Мін’юст доведе процес заборони всіх компартій до логічного завершення та прийняття відповідного судового рішення.

Тим часом секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що з 24 липня 2015 року в Україні КПУ, а також інші комуністичні партії більше не мають статусу політичної партії.

“З сьогоднішнього дня Комуністична партія України та інші сателітні комуністичні партії втрачають політичний статус і права політичної партії. Це дійсно історичний момент…”, – вважає Олександр Турчинов.

Натомість очільник Комуністичної партії України Петро Симоненко заявляє, що рішення Мін’юсту не вплине на плани комуністів брати участь у виборах.

Комуністи братимуть участь у виборах“, – передає слова Симоненко “Українська правда”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: