Компартія може відновити свою діяльність через Європейський суд – правозахисник

Дата: 24 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Комуністична партія України має високі шанси відновити свою діяльність через Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ).

Про це у коментарі Центру інформації про права людини сказав правозахисник Володимир Яворський.

“Я фактично впевнений, що комуністична партія подасть позов до суду, аби оскаржити рішення Мін’юсту, і пізніше подасть заяву до ЄСПЛ. Вони, безсумнівно, виграють цю справу, і вже на наступні парламентські вибори жоден закон не зможе заборонити взяти їм участь у виборах. Комуністична партія зможе відновитись через 2-3 роки”, – переконаний правозахисник. Він додає, що хоч рішення Мін’юсту і відповідає чинному закону, та воно явно суперечить Європейській конвенції про захист права людини і основоположних свобод.

Відповідаючи на запитання кореспондента про суму компенсації, Володимир Яворський наголосив, що найголовніше тут не компенсація, а політичний удар, якого зазнає Україна.

“Тут взагалі не питання грошей. Вона може бути й невеликою. В районі десяти тисяч євро. Тут питання полягає в тому, що рішення ЄСПЛ буде політичним ударом для України. Тому що фактично в ЄСПЛ буде доведено, що новий уряд притискає опозиційні політичні сили, порушуючи права людини. Це буде дуже серйозний удар по чинній владі і сильний аргумент для Росії, що ця влада не дотримується прав людини”, – каже правозахисник.

Експерт переконаний, що українській владі треба було забороняти Комуністичну партію України через покарання за конкретні дії.

Наприклад, за участь деяких осіб в репресіях громадян, в організації якихось дій щодо порушення територіальної цілісності. Фактів щодо цього достатньо. Владі потрібно було рухатись саме в цьому напрямку і заборонити комуністичну партію цим шляхом раз і назавжди, і не давати їм шанс відновитись через Європейський суд з прав людини. А так вони зробили ту ж саму помилку, яку зробила Україна в 1991 році. Тоді КПУ була заборонена, а потім через декілька років вона відновилась і зараз лишається достатньо впливовою”, – каже правозахисник.

“Партію не можна забороняти, тому що за європейськими стандартами будь-яке обмеження права на вибір та свободу асоціацій можливі виходячи з діяльності партії, а не за формальної наявності певних символів, які можна тлумачити по-різному”, – додає Володимир Яворський.

Як відомо, сьогодні Міністерство юстиції заборонило трьом компартіям брати участь у виборчому процесі як таким, що порушують законодавство України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter