Компанія Lego припинить випускати “хлопчачі” та “дівчачі” конструктори

Дата: 12 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Данська компанія Lego перестане маркувати набори конструкторів для дівчаток і хлопчиків.

Про це повідомляє The Guardian.

Фото: worldforagirl.com

Метою такого кроку у компанії назвали боротьбу з гендерними стереотипами. Дослідження, проведене спільно з інститутом Джини Девіс з гендерних питань в ЗМІ в семи країнах (Китаї, Великобританії, США, Чехії, Польщі, Росії та Японії), показало, що дівчата почуваються більш впевнено у всіх видах творчої діяльності, але, дорослішаючи, обирають “усталені гендерні ролі”. 

Дівчатка менше бояться громадського осуду при виборі іграшок – 41% опитаних повідомили про такий страх. Водночас 71% хлопчиків розповіли, що бояться насмішок, коли стоять перед вибором, чи грати з “дівчачими” іграшками. Фахівці припускають, що якщо дівчатка не грають з конструкторами, вони менше розвивають просторові навички, а якщо ляльок нав’язують лише дівчаткам, то хлопчикам не вистачає навичок виховання.

Виявило дослідження й те, що батьки досі більше заохочують синів займатися спортом, а дочкам пропонують обирати, наприклад, між танцями та одяганнями (дівчаток у п’ять разів частіше заохочували до цих занять ніж хлопчиків) або пекти (заохочували у три рази частіше ніж хлопців).

“Існує асиметрія. Ми закликаємо дівчаток грати з хлопчиками, але не навпаки”, – коментує результати професорка Джина Ріппон.

Компанія Lego повідомила, що відтепер випускатиме набори конструкторів, які можна буде обирати не за статтю дитини, а за її вподобаннями.

Вже декілька років великі компанії в індустрії виробництва іграшок вдаються до певних кроків, аби не поширювати, зокрема гендерні стереотипи. Так, компанія Mattel, що випускає всесвітньо відому ляльку Барбі, робить її інклюзивнішою. Світ уже побачила лінійка Барбі “Приклади для наслідування”, куди ввійшли ляльки з образами олімпійських чемпіонок, науковиць та навіть відомої художниці Фріди Кало

Компанія випускала й Барбі в хіджабі та гендерно-нейтральну Барбі. Презентували також серію з героїнями без волосся та з вітиліго, а прототипами для іграшок ставали й відомі українки, зокрема олімпійська чемпіонка з фехтування Ольга Харлан та депутатка, а раніше командувачка медичного батальйону “Госпітальєри” Яна Зінкевич.

Нагадаємо, що понад половину українців погоджуються з тим, що є “жіночі “та “чоловічі “професії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter