Комітет захисту журналістів засудив телеканал “Россия 24” за “інтерв’ю” з Асєєвим

Дата: 23 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Базований у Нью-Йорку Комітет захисту журналістів засуджує російський державний телеканал “Россия 24” за “інтерв’ю” зі Станіславом Асєєвим, українським репортером, якого понад рік утримують у Донецьку підтримувані Росією бойовики.

Про це йдеться на сайті організації.

“В інтерв’ю журналістам “России 24″ Асєєв, виглядаючи виснаженим і знервованим, заявив, що він шпигував на користь українських розвідувальних служб, що відповідає звинуваченням, висунутим проти нього владою невизнаної, самопроголошеної Донецької Народної Республіки, яку часто називають російською абревіатурою ДНР”, – ідеться в повідомленні Комітету захисту журналістів.

“Переміщення ув’язненого журналіста до відеокамери і очевидне змушування його порівняти свої репортажі зі шпигунством є обурливими. Ми вимагаємо, щоб Станіслав Асєєв був негайно звільнений із в’язниці сепаратистів і повернувся на територію, контрольовану Україною. Росія має використати свій вплив, щоб це сталося, – сказав заступник виконавчого директора Комітету захисту журналістів Роберт Магоуні.

Як повідомлялося, 17 серпня телеканал “Россия 24” показав програму, в якій полонений журналіст Станіслав Асєєв нібито підтверджує, що працював на українську розвідку. Бойовики вперше показали Асєєва з моменту затримання.

21 серпня українські журналісти, медійні й правозахисні організації висловили глибоке обурення щодо “інтерв’ю” російського телеканалу “Россия 24” зі Станіславом Асєєвим. Раніше організація “Репортери без кордонів” також засудила рішення телеканалу  показати цю програму.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв (псевдонім – Васін) співпрацював з українською службою Радіо Свобода та ще декількома українськими виданнями. Журналіст зник 2 червня 2017 року. За півтора місяця стало відомо, що Асєєва затримали на окупованій території Донецької області. Бойовики звинувачували журналіста в шпигунстві.

На початку липня 2018 року Асєєв, за інформацією, яку отримав його колишній однокурсник, народний депутат Єгор Фірсов, оголосив голодування.

Правозахисники висловлювали занепокоєння з приводу місця його перебування і того, що під час ув’язнення він зазнавав погроз і, можливо, катування. Міжнародним правозахисникам було відмовлено у доступі до нього.

Звільнити Станіслава Асєєва вимагала також група Конгресу США з питань свободи преси.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: