Комітет з прав людини рекомендував Верховній Раді ухвалити в цілому закон про зниклих безвісти

Дата: 24 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Члени Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендували Верховній Раді ухвалити в другому читанні і в цілому законопроект про правовий статус осіб, зниклих безвісти, в остаточній редакції, затвердженій комітетом.

Таке рішення було прийнято на засіданні комітету 24 травня, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Рішення підтримали всі члени комітету. 

До законопроекту подали 132 поправки, дві третини з яких було враховано. Найбільше члени комітету обговорювали поправку №117, яку подав нардеп Мустафа Найєм. У ній ішлось про введення поняття “насильницькі зникнення” у Кримінальний кодекс України.

За результатами обговорення було вирішено, що у текст поправки допишуть формулювання про те, що за насильницькі зникнення відповідальні посадові особи органів влади, які де-факто контролюють окуповані території України.  

Центр інформації про права людини звертався до голови комітету Григорія Немирі з проханням врахувати під час підготовки до другого читання законопроекту пропозиції та правки, які стосуються введення поняття “насильницькі зникнення” .

“Внесення в національне законодавство України поняття “насильницькі зникнення” відповідає міжнародним зобов’язанням України і є вимогою сьогодення, коли десятки наших співгромадян стають жертвами цього злочину – як на контрольованій урядом України території, так і на тимчасово окупованих територіях України”, – зазначалось у заяві.

У Центрі інформації про права людини вважають, що криміналізація насильницьких зникнень дозволить надавати необхідний захист громадянам України, що постраждали внаслідок агресії Російської Федерації та збройного конфлікту.

Нагадаємо, що Україна надала згоду на обов’язковість Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень ще в червні 2015 року. 

У 2017 році в рамках Універсального періодичного огляду Україна отримала рекомендацію повністю імплементувати Конвенцію про захист усіх осіб від насильницьких зникнень у національне законодавство. Ця рекомендація виконана не була. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: