Комітет з прав людини рекомендуватиме Парубію створити комісію для відбору нового Омбудсмана

Дата: 07 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Комітет Верховної Ради з прав людини рекомендуватиме парламентському голові Андрію Парубію створити номінаційну комісію за участі представників громадськості для обрання Омбудсмана.

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, таку пропозицію на комітеті озвучила народна депутатка від БПП Ірина Суслова.  

Про те, чому правозахисники виступають проти чинної процедури обрання Омбудсмана, читайте в публікації “Присмак політики: Парламент ігнорує правозахисників у відборі нового Омбудсмана”

Голова комітету Григорій Немиря згадав заяву голови парламенту Андрія Парубія про відтермінування голосування за Омбудсмана на прохання НАЗК, якому не вистачило часу провести спеціальну перевірку оголошених кандидатів

“Ми маємо діяти відповідно до закону. Комітет не має повноважень оголошувати конкурс, але я підтримую пропозицію членів комітету, які висловились за звернення до голови Верховної Ради. Це означає початок нового циклу висунення кандидатів, консультацій”, – сказав Григорій Немиря.

Окрім цього, члени комітету рекомендують, щоб комісія розробила зміни до закону “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, аби він відповідав Паризьким принципам ООН. 

“Необхідно інтегрувати у закон Паризькі принципи ООН, де, зокрема, було б написано, що мають місце усі необхідні гарантії забезпечення плюралістичного представництва громадянського суспільства”, – додав голова комітету. 

Депутат від Народного фронту Георгій Логвинський вказав на правову колізію, коли, з одного боку, за законодавством вибори Уповноваженого мали б відбутись 6 червня, а з іншого – необхідно провести перевірку. Він наголошує, що тут своє слово має сказати голова парламенту і народні депутати голосуванням.

“Є така процедура ad hoc, коли парламент повинен проголосувати за продовження терміну до часу вирішення правової колізії. Але ми як комітет не маємо права це вирішувати. Тому це має бути пропозиція до голови Верховної Ради. Нехай він визначиться, як він бачить вирішення цієї проблеми”, – сказав народний депутат. 

Голова Секретаріату Омбудсмана Богдан Крикливенко повідомив на засіданні, що посольство ЄС в Україні готове розробити зміни до закону.

“У нас зараз працює проект Twinning (проекту “Впровадження успішного європейського досвіду з метою зміцнення інституційного потенціалу Секретаріату Уповноваженого для захисту прав і свобод людини” – ред.) за підтримки посольства ЄС в Україні. Після попередніх консультацій, зокрема, із послом Хюґом Мінгареллі у представництві ЄС готові взятись за якісну та кваліфіковану розробку змін до закону про Уповноваженого, провести експертизу у Венеціанській комісії, аби фахово захищати ці пропозиції”, – сказав Богдан Крикливенко.

“Я не заперечую проти змін до закону. Але на це потрібно щонайменше чотири місяці. Поки напрацюємо його, подамо його, то люди подумають, що ми спеціально затягуємо ці строки. Давайте сьогодні зробимо заяву від комітету. Якщо не буде жодної реакції, то на наступному засіданні комітету шукатимемо інші шляхи вирішення”, – сказав депутат від БПП Валерій Пацкан

Нагадаємо, 28 квітня закінчився п’ятирічний термін перебування на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

10 травня правозахисники закликали парламент обрати нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини без політичного впливу та маніпуляцій, для чого провести відкритий конкурс із залученням для консультацій представників громадянського суспільства.

22 травня міжнародна правозахисна організація Freedom House закликала народних депутатів провести консультації з громадянським суспільством, перш ніж обирати Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

24 травня Комітет ВРУ з питань прав людини визнав кандидатури депутатів Людмили Денисової (“Народний фронт”), Сергія Алєксєєва (БПП) і адвоката Андрія Мамалиги такими, що відповідають вимогам закону про омбудсмена, і дозволив їм боротися за цю посаду. 

29 травня Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ рекомендувало Верховній Раді змінити порядок обрання і призначення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

1 червня організація “Реанімаційний пакет реформ” закликала депутатів не голосувати за Омбудсмана, призначеного за партійними квотами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: