Учасників бойових дій мають судити за межами АТО — законопроект

Дата: 21 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянув пропозиції Уповноваженого з прав військовослужбовців щодо порядку визначення територіальної підсудності кримінальних справ військовослужбовців та вніс на розгляд парламенту відповідний законопроект. Він, зокрема, визначає, що учасників бойових дій мають судити поза межами АТО.

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмена.

Законопроектом “Про внесення зміни до статті 32 Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей територіальної підсудності кримінальних правопорушень, вчинених в районах проведення антитерористичної операції” (№7296) передбачається зміна територіальної підсудності зазначених справ та розгляд їх обласним судом, найбільш територіально наближеним до області, в межах території якої вчинено кримінальне правопорушення.

“До Уповноваженого з прав людини надходять численні звернення від військовослужбовців, обвинувачених у вчиненні кримінальних правопорушень під час участі в антитерористичній операції, які виказують недовіру до судового розгляду кримінальних проваджень на території Донецької та Луганської областей, та вважають, що судовий розгляд кримінальних проваджень стосовно військовослужбовців-учасників АТО повинен здійснюватися поза районами АТО”, – йдеться у повідомленні.

Стверджується, що існують обґрунтовані сумніви у збереженні об’єктивності та безсторонності з боку представників судової гілки влади, враховуючи особливості проведення антитерористичної операції, особливо в 2014-2015 роках, а також з огляду на проживання і суддів, і їх родичів у районах проведення АТО.

Відповідно, заявники порушують питання про зміну територіальної підсудності судового розгляду їх кримінальних проваджень принаймні на території Харківської, Дніпропетровської, Полтавської областей, що не створить особливих проблем в реалізації прав потерпілих на участь в судовому розгляді, але додасть впевненості в об’єктивності прийнятих рішень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: