Комісія ООН підтвердила страту росіянами 14-річного хлопця, про яку розповідали торік

Дата: 16 Березня 2023
A+ A- Підписатися

Комісія з розслідування порушень в Україні, уповноважена Радою ООН з прав людини, підтвердила випадок страти російськими військовими 14-річного хлопця. 

Про це йдеться у звіті комісії.

Форма російського солдата поблизу Ворзеля. Фото: Heidi Levine\The Washington Post

Члени комісії відвідали 56 населених пунктів, де опитали 348 жінок і 247 чоловіків. Слідчі оглянули місця руйнувань, захоронень, ув’язнень і катувань, а також залишки зброї та ознайомилися з великою кількістю документів і звітів.

Зібрані докази дозволили їм говорити про систематичність позасудових страт у районах, які контролювали російські збройні сили, у 17 населених пунктах Чернігівської, Харківської, Київської та Сумської областей. Страті часто передували допити, катування або жорстоке поводження. 

Найбільше страт зафіксували на Київщині: там комісія підтвердила вбивство 65 чоловіків, двох жінок і 14-річного хлопчика.

Жодних деталей про сам випадок у звіті не наводять, однак ще торік, коли комісія лише казала про розслідування страти, ZMINA повідомляла, що найімовірніше мова йде про трагедію, що трапилась у селищі міського типу Ворзель. Її зафіксували правозахисники міжнародної організації Human Rights Watch. 

Свідчення отримали від 40-річного Дмитра, який про випадок почув від родини з Бучі, яка ховалась у підвалі одного з будинків у Ворзелі. За їхніми словами, російські солдати 6 березня увірвалися в той же підвал, кинули всередину димову шашку, а коли люди у паніці вибігали на вулицю, розстрілювали їх.

Розбита статуя у семінарії у Ворзелі, яку пограбували російські військові. Фото: vaticannews.va

Серед вбитих була дитина, стать якої не уточнювали. Її росіяни вбили пострілом в голову. 

Також у квітні під час окупації у Ворзелі був волонтер Костянтин Кястутисович, який згодом розповідав журналістам, як врятував 15-річну дівчинку. За словами дитини, росіяни вбили її матір та 14-річного хлопця, а щодо неї вчиняли сексуальне насильство та знущались.

Нагадаємо, що члени комісії після поїздок деокупованими територіями казали, що особливо їх вразила велика кількість страт, які вчиняли російські військові. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: