Команда BIHUS.Info виграла суд проти ексзаступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка

Дата: 08 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Команда журналістів BIHUS.Info виграла суд проти колишнього першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Судовий процес тривав шість років.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці BIHUS.Info. 

Фото: ZIK

Розслідування, яке розпочалось у 2018 році, стосувалося російських паспортів родини Семочка, його маєтків у Козині та втручання СБУ в закупівлю ліків для діалізу. Відтоді судові процеси тривали довгий час. Як підкреслили в редакції, адвокати Семочка неодноразово намагалися втягнути до справи сторонніх осіб, а також заморожували рахунки та майно журналістів і телеканалу, змушуючи їх спростовувати факти розслідування.

Журналісти також повідомили, що одного разу справа пройшла всі три інстанції, але через численні порушення її повернули на повторний розгляд. Восени 2024 року Голосіївський суд Києва постановив, що журналісти повинні вдруге спростувати розслідування і повторно виплатити Семочку вже сплачені кошти. Однак Апеляційний суд Києва скасував це рішення і постановив повернути гроші журналістам.

Деталі справи: у жовтні 2018 року програма “Наші гроші з Денисом Бігусом” опублікувала розслідування, в якому йшлося про втручання Семочка в закупівлі ліків для діалізу, що призвело до зупинення постачання і дефіциту препаратів. Журналісти також виявили, що родина Семочка скупила три маєтки в Козині на суму близько 8 мільйонів доларів, що не відповідає офіційним доходам сім’ї, а також має російські паспорти й часто відвідує окупований Крим.

9 листопада 2018 року Семочко подав до суду, вимагаючи спростування інформації, що була опублікована в розслідуванні, а 13 листопада 2020 року Голосіївський районний суд Києва зобов’язав низку українських видань спростувати цю інформацію, визнавши її недостовірною і такою, що завдала моральної шкоди. Того ж року суддя Юрій Мазур видав виконавчий лист на примусове виконання рішення суду, у результаті чого арештували рахунки 24 каналу та журналістів Дениса Бігуса і Лесі Іванової.

Нагадаємо, що це не єдина виграна справа, повʼязана з журналістами BIHUS.Info. У березні 2024 року Верховний Суд України залишив без задоволення касаційну скаргу Олега Гладковського, колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Він вимагав визнати недостовірною інформацію, оприлюднену в розслідуванні “Армія. Друзі. Бабки”, та компенсувати моральну шкоду в розмірі 2 мільйонів гривень. Суд погодився з позицією журналістів, що публічні діячі, як Гладковський, мають бути відкриті до громадської критики, особливо коли йдеться про оборонну сферу, що є важливою для національної безпеки.

Розслідування, яке BIHUS.Info оприлюднило у 2019 році, висвітлювало можливе розкрадання коштів у сфері оборони та інші корупційні схеми. Гладковський подав позов уже після закінчення терміну давності, а суди тривали до 2024 року. Спочатку суд першої інстанції ухвалив рішення на його користь, але апеляційний суд скасував його, а Верховний Суд залишив рішення без змін.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter