Колишній російський силовик вимагає завести справу проти Сталіна

Дата: 08 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Колишній слідчий з особливо важливих справ генпрокуратури Росії Ігор Степанов намагається домогтися порушення кримінальної справи щодо Йосипа Сталіна через репресії та отримати правову оцінку сталінських репресій. 

Про це повідомляє “Коммерсант”. 

З такою вимогою чоловік, чиї родичі стали жертвою репресій, звернувся до генеральної прокуратури та слідчого комітету. Слідчий посилається на наказ НКВС від 30 липня 1937 року “Про операцію з репресій колишніх куркулів, кримінальників та інших антирадянських елементів”, постанову про прийняття якого підписав Сталін.

Побачивши заяву колишнього колеги у російській генпрокуратурі її переслали в Іванівську область, де слідчі не знайшли підстав для перевірки, однак Степанов вже оскаржив відмову прокуратури у Конституційному суді. Якщо його прохання й надалі блокуватимуть, то чоловік піде до ЄСПЛ.

Степанов вже не вперше намагається через суд довести причетність Сталіна до репресій у СРСР.  У минулому році чоловік судився з головою ФСБ через його інтерв’ю, де той назвав вбивства мільйонів людей “перегинами у роботі ОГПУ-НКВД на місцях”. Однак тоді суд не задовольнив його позов. Відомо, що у Росії злочини Сталіна так і не отримали правової оцінки та не засуджуються.

ДОВІДКА: масові репресії,які отримали назву “сталінські”, відбувались в СРСР в 1930-і — 1950-і роки. За цей час радянські силовики арештували не менше 1,7 мільйона людей, з яких стратили понад 700 тисяч. Загальне число репресованих в СРСР, за підрахунками правозахисного центру “Меморіал”, може становити 12 мільйонів чоловік, проте дослідникам досі відомі імена лише понад 3 мільйонів людей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter