КНДР оголосила себе ядерною державою з правом “превентивного удару” по супротивнику
Північна Корея законодавчо закріпила свій ядерний статус без права на перемовини про денуклеаризацію. У законі також зазначається, що Пхеньян має право завдавати “превентивних ударів” по супротивнику.
Про це пише Reuters із посиланням на Корейське центральне інформаційне агентство.
Ядерний статус Північної Кореї був зафіксований ще в законі 2013 року, але новий, ухвалений парламентом цього тижня, його замінить. Старий акт передбачав, що КНДР може використати ядерну зброю для відбиття нападу з боку ворожої ядерної держави та завдання ударів у відповідь. Новий закон розширює “дозвіл” і прописує можливість ударів на випередження, якщо є загроза атаки на керівництво КНДР.
“Важливе значення законодавчого закріплення політики в галузі ядерного озброєння полягає в тому, аби провести безповоротну межу, щоб не було можливості торгуватися з приводу нашої ядерної зброї”, – заявив лідер КНДР Кім Чен Ин.
Засновник англомовного новинного сайту про Північну Корею “NKnews” Чад О’Керролл назвав умови застосування ядерної зброї “незрозумілими та двозначними”.
“Найцікавішим, мабуть, є твердження про те, що якщо штатна система управління ядерними боєголовками, тобто здатність Кім Чен Ина приймати рішення, буде “поставлена під загрозу через напад ворожих сил”, то “ядерний удар має бути завдано автоматично”. Наприклад, виходячи з розпливчастого формулювання, можна уявити собі, що ядерну зброю буде запущено автоматично, якщо Пхеньян визнає, що кібератака США або Південної Кореї паралізувала системи зв’язку, пов’язані з інфраструктурою управління, яку використовує Кім”, – написав О’Керролл у твіттері.
Нагадаємо, що Україна розірвала дипломатичні відносини з Корейською Народною Демократичною Республікою (КНДР) у відповідь на визнання нею “незалежності” тимчасово окупованих регіонів Донецької та Луганської областей.