Клих просить Гройсмана прискорити процес повернення політв’язнів

Дата: 04 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

Українець Станіслав Клих, засуджений в Чечні за звинуваченням в участі в першій чеченській війні на боці Ічкерії, звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням прискорити процес повернення українських політв’язнів в Росії.

“Прошу вас вжити заходів до прискорення переговорного процесу, щодо обміну осіб, які незаконно, всупереч всім нормам міжнародного права, утримуються в місцях позбавлення волі в Російській Федерації”, – написав Клих в листі, опублікованому заступником міністра юстиції України Сергієм Пєтуховим у Facebook.

Ув’язнений також попросив поліпшити умови утримання: передати в камеру телевізор, аби забезпечити доступ до ЗМІ.

“Ще у червні ми звернулися до Міністерства юстиції РФ з проханням надати документи по справі Клиха для вивчення. На жаль, відповіді наразі не отримали”, – пише Петухов.

Як повідомляє “Радіо Свобода”, в кінці липня 2016 року Станіслава Клиха і засудженого у тій самій справі Миколу Карпюка відвідали в СІЗО Грозного співробітники консульської служби України.

“Здоров’я в обох в порядку, тільки Стас виглядав блідим, зате був спокійний. До нього є претензії з поведінки з боку керівництва ізолятора, але дисциплінарних заходів поки не застосовують”, – розповів консул Олександр Ковтун.

“Всі заявлені мною клопотання про призначення стаціонарної психіатричної експертизи відхилені, тепер в СІЗО кажуть, що можуть притягнути його до відповідальності як за псування майна, так і за образу представника влади, тобто за статтею 319 КК”, – розповіла адвокат Клиха Марина Дубровіна.

В даний час відносно Станіслава Клиха порушено ще одну справу – про образу учасників судового процесу. Воно було заведено за ініціативою державного обвинувача, який вважає себе ображеним словами українця.

Як повідомлялося, в травні 2016 року Станіслав Клих і Микола Карпюк були засуджені Верховним судом Чечні на 20 і 22,5 року ув’язнення відповідно. Українці не визнають провини, заявляють, що ніколи не були в Чечні, були захоплені російськими силовиками незаконно і піддалися тортурам під час слідства.

У червні міністерство юстиції України направило в Російську Федерацію запити на видачу громадян України Станіслава Клиха і Миколи Карпюка.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: