Кількість випадків мови ворожнечі в X зросла на 50% відтоді, як Маск придбав платформу – дослідження

Дата: 13 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Рівень мови ворожнечі в соціальній мережі “X” зріс приблизно на 50% після того, як Ілон Маск придбав платформу у 2022 році. Водночас кількість бот-акаунтів не зменшилася.

Про це пише агентство EFE, посилаючись на дослідження Каліфорнійського університету.

Фото: Shutterstock

Дослідники аналізували дані з 1 січня 2022 року до 9 червня 2023 року. Вони помітили, що кількість дописів із мовою ворожнечі поступово зростала та досягла піку у травні 2023 року.

Середня кількість таких публікацій у X збільшилася з 2179 на тиждень до 3246, що означає зростання на 50% після зміни власника платформи.

Крім того, за цей період загальна активність у соцмережі зросла на 8%. Вчені дійшли висновку, що підвищення рівня мови ворожнечі не було наслідком появи нових користувачів, а радше відображало зміну контенту на платформі.

Водночас автори дослідження зауважили, що тенденція до поширення мови ненависті розпочалася ще до приходу Маска. Однак після зміни керівництва кількість гомофобних, трансфобних і расистських висловлювань значно зросла.

Один із періодів наймасштабнішого сплеску ненависницьких висловлювань збігся з рекламною кампанією бренду Bud Light, у якій взяла участь трансгендерна акторка та активістка Ділан Малвані. Після цього крайні праві групи ініціювали бойкот продукції Bud Light, а X став ключовим майданчиком для поширення цього заклику.

Попри збільшення нападів на трансгендерних людей, дослідження показало, що найбільш поширеними залишаються гомофобні та расистські висловлювання. Вони домінували ще до зміни власника платформи, але згодом їхня кількість лише зросла.

Результати дослідження свідчать про таке:

  • 37% ненависницьких дописів були відповідями на інші коментарі;
  • 36% – це нові публікації;
  • 19% – репости;
  • 7% – цитати інших дописів.

Дослідники також встановили, що кількість бот-акаунтів не лише не зменшилася, а й зросла. Це особливо стосується ботів, які поширюють рекламу криптовалют. За словами авторів дослідження, Маск, який очолює департамент ефективного управління урядом (DOGE), разом з президентом США Дональдом Трампом неодноразово висловлював підтримку інвестиціям у криптовалюту.

Науковці вказують на кілька чинників, які сприяли зростанню мови ненависті в X:

  • Послаблення контролю за контентом, що спричинило збільшення агресивних публікацій.
  • Взаємозв’язок між мовою ворожнечі в соцмережах і зростанням реальних злочинів на ґрунті ненависті.

Дослідники наголошують, що ненависть в інтернеті має безпосередній вплив на вуличні злочини. Вони зазначили, що постраждалі від таких нападів часто повідомляють про погіршення психологічного стану.

Нагадаємо, що Європейська комісія інтегрувала Кодекс поведінки для протидії мові ненависті в мережі до Закону про цифрові послуги (DSA). Цей закон стимулює створення добровільних кодексів поведінки, які мають сприяти боротьбі з ризиками в інтернеті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter