Кількість пропагандистських сайтів з початку повномасштабного російського вторгнення збільшилася вдвічі

Дата: 09 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Кількість вебсайтів, які поширюють російську дезінформацію, після повномасштабного вторгнення Росії до України зросла більш ніж удвічі.

Про це пише RFE/RL з посиланням на нью-йоркську групу дослідників NewsGuard.

Джерело: unian.net

Дослідники заявили, що на початку серпня 2022 року виявили 250 вебсайтів, що поширюють дезінформацію, пов’язану з російсько-українською війною, проти 116 в березні.

Цифрові платформи, зокрема Гугл, Твіттер, Фейсбук і ТікТок, запровадили тимчасові заходи в деяких країнах проти відомих російських пропагандистських ЗМІ на кшталт RT і Sputnik News, наголосили експерти. Це сталося після того, як Єврокомісія заборонила поширення або рекламну підтримку цих фінансованих і керованих Кремлем пропагандистських сайтів.

Водночас дослідники зазначили, що існує велика кількість інших сайтів, які продовжують вільно поширювати дезінформацію в інтернеті. Вони процитували 54 ключові міфи про вторгнення, що почалося п’ять місяців тому, а також загалом про війну, що почалася вісім років тому.

Серед цих міфів – заяви про те, що США керують лабораторіями в Україні для розроблення біологічної зброї, що російські війська не є відповідальними за різанину мирних жителів у Бучі на Київщині в березні 2022 року, що росіяни не атакували залізничну станцію в Краматорську на Донеччині тощо.

Зазвичай вказані сайти уникають розголошення інформації про власників чи редакторів, але бездоказово стверджують, що є незалежними аналітичними центрами чи іншими неприбутковими організаціями.

Нещодавно віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінності та прозорості Віра Юрова назвала дезінформацію “проблемою, що зростає в ЄС”, і заявила, що Європа має вжити рішучіших заходів задля протидії їй, нагадали журналісти.

Нагадаємо, що на початку серпня представники російської пропагандистської медіагрупи “РИА Новости” повідомили про блокування її твіттер-акаунтів у 27 країнах ЄС та Великій Британії.

Акаунти медіагрупи заблоковано в Польщі, Нідерландах, Італії, Данії, Іспанії, Австрії та ще низці країн Євросоюзу. Під заборону потрапили не тільки акаунти з новинами, але й спортивні та економічні.

Раніше твіттер уже блокував російських пропагандистів, зокрема акаунти телеканалу RT / Russia Today, який разом зі Sputnik, Rossiya24, TV center International і RTR Planeta потрапив під санкції ЄС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter