Казахстанську активістку Ахметову можуть екстрадувати: касація підтримала відмову ДМС у статусі біженки

Дата: 20 Травня 2020
A+ A- Підписатися

Касаційний суд скасував постанову Шостого апеляційного адмінсуду щодо казахстанської журналістки і активістки опозиційного руху “ДВК” Жанари Ахметової та визнав правомірною відмову ДМС у наданні їй статусу біженства, а тому найближчим часом її можуть екстрадувати.

Про це повідомив аналітик фонду “Відкритий діалог” Максим Ситніков. 

‼️Жанара Ахметова на межі екстрадиції ‼️Касаційний суд скасував постанову Шостого апеляційного адмінсуду щодо Жанари…

Опубліковано Максимом Ситніковим Вівторок, 19 травня 2020 р.

Всупереч наполяганням захисту активістки, суд касаційної інстанції відбувся без її участі та участі її захисників.

“За словами адвокатів, Жанару з імовірністю 99% сьогодні-завтра мають заарештувати. Вони відправляють зараз нову заяву до ДМС за нововиявленими обставинами: заборона руху ДВК в Казахстані, вбивство активіста ДВК в Казахстані, міжнародна підтримка Жанари Ахметової, щоб ДМС заново від самого початку розглядало цей кейс”, – розповів Ситніков. 

За його словами, у ДМС ймовірно спробують проігнорувати ці обставини. 

Водночас 20 травня під Маріїнським палацом у Києві Ахметова разом з іншими активістами вийшла з вимогою не допустити екстрадиції до Казахстану, де їй загрожує ув’язнення. 

Нагадаємо, що Жанара Ахметова – казахстанська журналістка й активістка опозиційного руху “ДВК” (“Демократичний вибір Казахстану”), який влада Казахстану заборонила за звинуваченнями в “екстремізмі”, “розпалюванні соціальної ворожнечі” і “формуванні негативного образу влади”. У 2009 році казахстанський суд засудив Ахметову до семи років в’язниці за звинуваченням у “шахрайстві”, але відтермінував виконання вироку до досягнення її дитиною 14-річного віку (до 2021 року). У березні 2017 року вона літаком прибула до України і звернулася до Державної міграційної служби щодо надання статусу біженки. 

У березні минулого року ДМС відмовила їй у наданні статусу біженки. За словами правозахисників, міграційна служба України просто закриває очі на політичний контекст переслідування Ахметової.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter