Казахстан порушив більш як 700 кримінальних справ проти своїх громадян, які поїхали воювати на боці РФ в Україні
За останній рік у Казахстані вже порушили понад 700 кримінальних справ проти тих, хто завербувався у російські військові формування.
Про це пише “Радіо Свобода (Азаттик)”.
Фото: Аліхан СарієвДо лютого 2022-го вироки за статтями: 172 Кримінального кодексу Республіки Казахстан “Участь у збройних конфліктах або воєнних діях на території іноземної держави” та 170 “Найманство” були рідкістю. У 2024 році правоохоронці порушили 17 справ про “найманство” і 166 про “участь”.
На початку 2025 року після публікації українським проєктом “Хочу жити” особистих даних можливих найманців ситуація в Казахстані змінилася, зазначає видання. 2025-й став рекордним: 709 справ щодо “участі” та 28 — щодо “найманства”.
Суди виносять однакові вироки як бойовикам ПВК “Вагнер”, так і тим, хто підписав контракт із Міністерством оборони РФ. З погляду Кримінального кодексу Казахстану, усі вони вважаються винними перед законом.
За даними видання, у війні проти України загинуло майже 200 громадян або уродженців Казахстану.
Нагадаємо, що на початку серпня 2023 року у Казахстані почали зʼявлятися рекламні оголошення щодо набору до російських військ. Охочим обіцяли негайну виплату понад 5 000 доларів за вступ до лав окупаційної армії, а також щомісячну зарплату розміром понад 2000 доларів та додаткові пільги.