Кабмін звільнив з посади голову Нацкомісії з моралі

Дата: 06 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Василя Костицького звільнили з посади голови Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі за власним бажанням.

Як повідомляє “Інтерфакс Україна“, це закріплено розпорядженням Кабміну від 31 березня, яке було оприлюднено сьогодні.

Нацкомісію із захисту суспільної моралі було створено у 2004 році, фінансування відбувалося за рахунок коштів держбюджету. До складу комісії входило 39 осіб. 19 лютого поточного року комісія у повному складі подала до Кабміну заяви про складання повноважень.

Як повідомлялося, 10 лютого Верховна Рада створила умови для ліквідації комісії, усунувши із закону про захист суспільної моралі положення, що визначає статус, права та обов’язки комісії, скасувавши ліцензування кіно-, аудіо- та відеопродукції, що має обмеження глядацької аудиторії, ліцензування спеціалізованих засобів масової інформації сексуального чи еротичного характеру.

Як зазначила автор законопроекту, перший заступник керівника комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова (фракція “Блок Петра Порошенка”), Нацкомісія з питань захисту суспільної моралі – “це найбільш одіозна структура, яка запам’яталася лише скандальними рішеннями“. Зокрема, за її словами, комісія забороняла мультфільми, наприклад, “Сімпсони”, а також пісні гурту “Скрябін”. На думку Червакової, комісія дублювала повноваження Державного комітету телебачення і радіомовлення, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Міністерства внутрішніх справ та Державного агентства з питань кіно.

Нагадаємо, Державна реєстраційна служба України відмовила Національному ЛГБТ-порталу України в реєстрації. Голова ВБО “Точка опори” Богдан Глоба розповідав, що реєстраційна служба двічі подавала документи в Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі, щоб та дослідила, чи є моральною діяльність порталу. Однак комісія відмовилася оцінювати роботу ЛГБТ-порталу. Державна реєстраційна служба так і не надала суду відмову комісії, щоб це не було доказом, вважає Глоба.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: