Як правильно здавати чи не здавати гроші на школу — рекомендації від “Батьків SOS”
Спільнота “Батьки SOS” разом з “Українським кризовим медіа-центром” розробила макет брошури з відповідями на найпоширеніші запитання про збір коштів на ремонт школи.
Про це повідомляє сайт Нова українська школа.
Макет складається з трьох блоків. У першому розповідається про те, як формується бюджет навчального закладу та як можна залучати кошти.
Наприклад, школа повинна мати прописаний річний кошторис на ремонт, який подає в районні управління освіти.
Якщо ж якісь пункти в кошторисі не профінансовані з місцевого чи державного бюджетів, навчальний заклад може залучати кошти від благодійників, якими також можуть бути батьки. При цьому обов’язковою умовою таких благодійних внесків є оприлюднення переліку потреб та їхньої вартості.
Перед тим, як давати гроші на благодійність, потрібно запитати у керівництва школи, чи відповідна потреба прописана в кошторисі та звернутись по допомогу до депутатів місцевої чи Верховної Ради, яких обрали у виборчому окрузі, де розташований навчальний заклад.
У другому блоці розповідається, як правильно зробити внесок. Наприклад, варто це робити лише у безготівковій формі та перераховувати кошти на спеціальний рахунок школи в Держказначействі, що зобов’яже керівництво закладу використати гроші за призначенням.
Дитину не можуть виключити зі школи, якщо батьки вирішили не здавати гроші на ремонт, наголошується в брошурі. Зокрема, це гарантують норми законів “Про освіту”, “Про благодійну діяльність…”, постанови уряду та статті Кримінального кодексу.
Як зазначається в групі “Батьки SOS” у мережі Фейсбук, активісти вже домовились з дизайнером про розробку векторного макету для друку у форматі А2.
Як відомо, Департамент освіти і науки, молоді і спорту КМДА видав наказ №930, згідно з яким київські школи зобов’язали оприлюднювати на своїх сайтах звіти про фінансування, а також заборонили збирати гроші у фонд класу та школи.
Як пояснили у МОН, звітувати школи про свої фінанси мусять згідно із законами “Про доступ до публічної інформації” та “Про відкритість використання публічних коштів”.
Згодом Олексій Рєзніков заявив, що в київському бюджеті достатньо коштів, щоб проводити ремонти та оздоблювати школи, тому будь-який примусовий збір коштів з батьків співробітниками школи є незаконним та прямо забороненим.
Також у КМДА розказали, як батькам легально збирати гроші для школи.