Євросуд з прав людини зобов’язав Росію виплатити 3 млн євро за Беслан

Дата: 13 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) задовольнив скаргу потерпілих від трагедії в Беслані проти Росії і зобов’язав її виплатити компенсації на суму понад 3 млн євро.

Відповідне рішення опубліковане на сайті суду, повідомляє Європейська правда.

ЄСПЛ визнав, що Росія порушила статтю 2 Європейської конвенції з прав людини, яка стосується права людини на життя.

Трагедія в Беслані (Північна Осетія) сталася у вересні 2004 року, коли терористи захопили школу та дітей як заручників. Під час звільнення школи російськими силовиками понад 330 людей загинули, включаючи понад 180 дітей. Понад 750 було поранено.

Звернення до Європейського суду з прав людини подали 409 громадян Росії, чиї рідні загинули або постраждали під час трагедії, або самі вони побували в заручниках у бесланській школі.

Суд, зокрема, визнав, що російські державні органи не вжили достатніх превентивних заходів для упередження захоплення школи – при тому, що влада мала достатньо інформації про планований в регіоні терористичний акт проти освітнього закладу.

Крім цього, суд визнав незадовільним проведене після теракту розслідування, яке не дозволило визначити, чи було застосування російськими силовиками сили обґрунтованим у ситуації, яка склалася.

Суд також визнав серйозні недоліки в плануванні операції зі звільнення заручників та встановив порушення Європейської конвенції з прав людини в частині застосування силами безпеки летальних засобів при проведенні спецоперації.

На оголошенні рішення ЄСПЛ у справі “Тагаєва та інші проти Росії”

Страсбурзький суд постановив, що в якості компенсації заявникам має бути відшкодовано 2 млн 995 тисяч євро. Крім того, їм має бути відшкодовано 88 тисяч євро витрат, пов’язаних із судовим процесом.

Тим часом Міністерство юстиції Росії заявило, що планує оскаржити рішення ЄСПЛ. У відомстві вважають це рішення необґрунтованим. 

Крім того, російський Мін’юст дорікає суддям у недостатньому розумінні специфіки контртерористичних операцій.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: