Євросоюз відреагував на погіршення стану здоров’я Сенцова

Дата: 10 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Європейський союз занепокоєний станом здоров’я українського режисера Олега Сенцова, який у російській в’язниці продовжує голодування.

Про це йдеться у заяві речника Європейської зовнішньополітичної служби.

“Повідомляється, що стан здоров’я Сенцова швидко погіршується. Ми очікуємо від Росії відповідного лікування в інституційній медичній установі, відповідно до тимчасового заходу Європейського суду з прав людини від 25 липня”, – заявляє Брюссель.

ЄС очікує, що міжнародні стандарти прав людини будуть дотримані, всі незаконно затримані українці в Росії та Криму мають бути негайно звільнені.

Станом на 10 серпня Сенцов голодує 89 день.

Олег Сенцов був засуджений в Росії у серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в окупованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

Раніше Омбудсман з посиланням на адвоката Дмитра Дінзе повідомила, що у Сенцова триває третя затяжна криза, але він не має наміру зупиняти голодування.

Наприкінці липня Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, що покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Активісти в Україні та по всьому світі продовжують вимагати від Росії та її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: