Європейський суд став на бік Карпюка та інших членів “УНА-УНСО”

Дата: 06 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Суд визнав, що під час розгляду у національних судах не було викликано свідків та було порушено право на мирні зібрання.

Як повідомляє сайт Харківської правозахисної групи, 6 жовтня Європейський Суд з прав людини виніс рішення у справі “Карпюк та інші проти України” за скаргою 7 громадян України.

9 березня 2001 року під час сутичок між правоохоронцями та учасниками акції “Україна без Кучми” затримали лідерів та членів партії “УНА – УНСО”, в тому числі Андрія Шкіля, Миколу Карпюка, Миколу Ляховича, Григорія Ляховича та інших. Більш ніж 20 активістів звинуватили у заподіянні тілесних ушкоджень міліціонерам, а також у заподіянні великої матеріальної шкоди державі. Суд засудив активістів до позбавлення волі на строк від 2 до 7 років.

Деякі із постраждалих у 2004 році подали скаргу до Європейського Суду із прав людини і, спираючись на статтю 3 Європейської Конвенції з прав людини (заборона нелюдського поводження, або покарання, що принижує людську гідність), скаржилися, що під час досудового слідства з ними жорстоко поводилися, а на численні скарги щодо цього не звертали жодної уваги“, – зазначено у повідомленні.

Також активісти скаржилися на порушення права на справедливий судовий розгляд, права на свободу вираження поглядів та свободу мирних зібрань та об’єднань.

Суд зазначив, що у національних судах не було викликано та допитано свідків, на виклику яких наполягали заявники, що вплинуло на хід справи. Також щодо трьох активістів суд визнав порушення права на мирні зібрання та зобов’язав Україну виплатити 11 тисяч євро в якості компенсації моральної шкоди трьом членам “УНА-УНСО” – Миколі Карпюку, Миколі Ляховичу та Ігорю Мазуру.

Нагадаємо, за свідченнями “Правого сектору”, до якого входив Микола Карпюк, його викрали співробітники ФСБ у березні 2014 року та вивезли на територію Росії. Слідчий комітет РФ звинуватив його у вбивствах російських військових у Чечні під час збройного конфлікту в 1994-1995 роках. Йому загрожує не менш ніж 15 років позбавлення волі. Карпюк стверджує, що російські слідчі його катували, вибиваючи зізнання, а також погрожували викрасти з України його дружину і сина. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: