Європейський суд не вважає довічне ув’язнення в Росії дискримінацією

Дата: 24 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розглянув скаргу російських ув’язнених Аслана Хамтоху і Артема Аксенчіка на гендерну і вікову дискримінацію при винесенні вироків про довічне ув’язнення в Росії. Ідеться про норму, згідно з якою довічний вирок виносять лише чоловікам віком від 18 до 65 років.

Як повідомляє “Republic” з посиланням на рішення суду, за результатами розгляду ЄСПЛ вирішив, що механізм не є дискримінаційним.

Позивачі стверджували, що стаття 57 КК РФ (довічне позбавлення волі) порушує їхні права на життя, захист від катувань, особисту свободу і недоторканність. Російське законодавство ґрунтується на припущенні, що жінки не такі небезпечні, як чоловіки, що не доведено науково, указують вони.

“Воно є наслідком традиційної думки про соціальну роль жінок”, –  зазначив Аслан Хамтоху в позові. Аксенчік при цьому уточнив, що відмова від винесення довічного вироку вагітним жінкам виправдана.

Під час засідань у справі адвокат позивачів Елеонора Давідян зазначила, що російська влада називає проявом гуманності відмову від довічного ув’язнення для деяких категорій населення.

“Значить, уряд визнає, що довічне ув’язнення під вартою негуманне і несправедливе”, – заявила Давідян.

Російська сторона стверджує, що жінкам не виносять довічний вироки через їхню особливу роль у суспільстві і їхні особливості. За статистикою ФСВП, близько 10% засуджених – жінки, що підтверджує їх меншу небезпеку, вважає представник Росії. Чоловіків старших 65 років, у свою чергу, не засуджують до довічного ув’язнення аргументуючи це тим, що вони “не усвідомлюють своїх дій”.

Обоє в’язнів відбувають довічні ув’язнення в російських колоніях. Хамтоху подав позов у 2008 році, а Аксенчік – у 2011, після чого суд об’єднав їхні скарги.

Рішення про довічне позбавлення волі виносять за скоєння особливо тяжких злочинів, що загрожують життю і здоров’ю людей, громадській безпеці або пов’язані з сексуальними злочинами проти неповнолітніх. Станом на 1 січня 2017 року за цією статтею відбували покарання 2 005 осіб.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд РФ вирішив, що Росія не зобов’язана виконувати рішення ЄСПЛ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: