Євродепутати домагаються від Росії допуску до Олега Сенцова – Гармс

Дата: 26 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Європарламент домагатиметься від Росії дозволу на відвідування незаконно ув’язненого українського режисера Олега Сенцова для делегації з числа євродепутатів.

Про це під час конференції “Права людини в Криму: погляд з Німеччини” в Києві сказала Ребекка Гармс, голова парламентської асамблеї “Євронест”, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Вона нагадала, що найважливішу відзнаку з прав людини – премію Європарламенту “За свободу думки” – вручать за два тижні Олегу Сенцову через його сестру та адвоката. 

За її словами, в Європарламенті звернулися до російських відомств із проханням щодо звільнення Сенцова, аби він мав можливість самостійно приїхати до Брюсселя та отримати премію.

“Але оскільки цього не станеться… ми зараз активно намагаємося відстоювати ідею перед російськими органами, щоби вони допустили делегацію Європарламенту за участю депутатів ЄП до Олега Сенцова в ув’язненні. Коли я ініціювала з польськими колегами кампанію про надання Олегу Сенцову премію імені Сахарова, ми пам’ятали, що саме Сахаров допоміг визволити за радянських часів Мустафу Джемілєва”, – заявила Ребекка Гармс.

Нагадаємо, 25 жовтня Олега Сенцова відзначили премією Європарламенту “За свободу думки” імені Андрія Сахарова за 2018 рік. Церемонія нагородження відбудеться 12 грудня у Страсбурзі. Європарламент заснував цю премію в 1988 році. Вона передбачає грошову винагороду в 50 тисяч євро, її вручають за видатний внесок у захист прав людини і основних свобод. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: