Євродепутати просять Могеріні долучитись до звільнення Сущенка

Дата: 11 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Група євродепутатів звернулася до високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні з проханням посприяти вирішенню справи незаконно затриманого в Москві журналіста Укрінформу Романа Сущенка.

Текст листа, датованого 7 листопада 2016 року, опублікував у своєму Twitter адвокат Марк Фейгін, пише Укрінформ.

“Ми, члени Європейського парламенту та члени групи ЄС “Друзі України в ЄС”, закликаємо до звільнення Романа Сущенка і просимо Вас, Високого представника Європейського Союзу, закликати до його звільнення і вимагати від Росії поважати права українських громадян”, – ідеться в листі.

У листі, підписаному євродепутатами Наталі Грізбек, Пятрасом Ауштрявічусом, Зімантасом Бальчітісом, Міхаелем Боні, Анною Марією Корацца Більдт, Марком Демесмакером, Анною Фотигою, Анною-Марією Гомес та Тунне Келамом, йдеться про те, що російська влада 30 вересня незаконно затримала на своїй території українського журналіста Романа Сущенка.

“30 вересня Роман Сущенко був заарештований російською владою під час його приватного візиту до Москви. З моменту арешту він утримується в ізоляторі “Лефортово” за звинуваченнями у шпіонажі”, – описують євродепутати хроніку затримання Сущенка.

Водночас вони наполягають на тому, що арешт Сущенка та звинувачення, висунуті проти нього, є повністю “необгрунтованими та самочинними”.

“Ми шоковані цим арештом і, більш загально, ми стурбовані збільшенням незаконних арештів та незаконних затримань в Росії”, – заявили євродепутати.

За їхніми словами, справа проти Сущенка є нічим іншим, ніж “незаконним актом проти українських громадян з боку Російської Федерації”.

На думку депутатів, затримання Сущенка є ще одним прикладом політики залякування та переслідування, яку здійснює РФ.

Нагадаємо, власний кореспондент “Укрінформу” у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом.

Його звинуватили у шпигунстві, заявивши, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.

Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці – до 30 листопада. Усупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку в перші дні було відмовлено в основному праві – побачитись з адвокатом та українським консулом.

7 жовтня слідство в РФ пред’явило українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві.

Лише 10 жовтня українському консулу вдалося зустрітися із журналістом Сущенком в Лефортовському СІЗО в Москві.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.

Захист Сущенка домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв’язнем.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter