Захаров просить парламент не допустити попередньої акредитації моніторингових груп у в’язниці: це закриє місця несвободи від громадськості

Дата: 26 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Державна кримінально-виконавча служба (ДКВС) хоче “вихолощити” законопроектом “Про пенітенціарну систему” ст. 24 Кримінально-виконавчого кодексу (КВК), увівши попередню акредитацію охочих проводити моніторингові візити у виправних колоніях. 

Про це Центру інформації про права людини розповів директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров. 

Правозахисник назвав революційною чинну ст. 24 КВК про візити у виправні колонії груп у складі народних депутатів, їхніх помічників, журналістів та лікарів без попередження.  

Народний депутат Єгор Соболєв та правозахисник Євген Захаров

“Ми повністю використовували цю статтю, об’їздивши понад сотню колоній. І це був спосіб відкрити пенітенціарну систему, щоб побачити її проблеми. Завдяки чинній ст. 24 КВК у нас є інструменти для впливу на ситуацію в конкретних колоніях задля змін на краще. Але для керівництва Державної кримінально-виконавчої служби ця стаття і такі візити, немов кістка у горлі. Вони постійно намагаються їх обмежити чи скасувати, навіть спробувати запровадити попередню акредитацію перед поїздкою”, – обурюється Євген Захаров.

Він пояснює, що із попередньою акредитацією, поїздки моніторингових груп не можна вважати візитами без попередження і, таким чином, її учасники не зможуть заскочити та зафіксувати порушення прав людини в місцях несвободи.   

“Шановні панове депутати, не допускайте попередньої акредитації в жодному разі, щоб вони (в’язниці – ред.) не повернулися назад у закриту систему”, – звернувся Євген Захаров.    

Правозахисник також розповів, що у ДКВС хочуть, щоб у колонії не заходили ті засуджені, які там відбували покарання. 

“Колишні засуджені у складі моніторингових груп дуже не подобаються адміністраціям колоній. Я їх можу зрозуміти, бо це конфлікт інтересів. Я також вважаю, що засудженому, який відбував у колонії покарання, не варто туди їздити як монітору. Але він може їздити в інші колонії, де він не сидів. Це питання можна вирішити законом чи нормативним актом, але в жодному випадку не попередньою акредитацією моніторів”, – наголошує правозахисник.

В останню редакцію законопроекту “Про пенітенціарну систему” увійшла компромісна норма про те, що громадяни України із непогашеною судимістю не можуть відвідувати колонії як монітори. Також колишні засуджені не можуть входити у виправні колонії, у яких вони відбували покарання, повідомив у коментарі Центру інформації про права людини правозахисник Вадим Човган

Нагадаємо, наразі Міністерство юстиції провадить реформу пенітенціарної системи

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: