Етапування фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір” можна розцінити як воєнний злочин – адвокат

Дата: 30 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Етапування фігурантів сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” Узеїра і Теймура Абдуллаєвих, Айдера Саледінова, Рустема Ісмаїлова та Еміля Джемаденова в СІЗО російського Ростова-на-Дону порушує міжнародне законодавство.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реалії зазначив кримський адвокат Еміль Курбедінов.

“Таке переміщення громадян України на територію Росії – це порушення гуманітарного права, Женевської конвенції, резолюції ПАРЄ і міжнародного права. Це розцінюється як воєнний злочин”, – сказав Курбедінов.

За його словами, умови етапування до сусідньої Росії “дуже жорсткі”.

“Етапування взагалі не відповідає нормам – як внутрішнім, так і міжнародним. Їх перевозять у так званих “склянках” з речами. Це абсолютно замкнутий простір. Дорогою вони проводять кілька днів, а то й місяці в слідчому ізоляторі Краснодара. Всі вони проходять як терористи, і ставлення до них відповідне”, – додав адвокат.

Як повідомлялося раніше, фігурантів сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” Узеїра і Теймура Абдуллаєвих, Айдера Саледінова, Рустема Ісмаїлова та Еміля Джемаденова перевозять до СІЗО в Росії, оскільки матеріали справи передали до Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові-на-Дону для розгляду по суті.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею у 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих “терористичними”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter