ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити 4 тисячі євро чоловікові, який торгував наркотиками

Дата: 12 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити компенсацію засудженому за торгівлю наркотиками через порушення його прав.

Про це у вівторок повідомляє прес-служба суду.

Справедливим відшкодуванням для українця визнали 2,5 тисячі євро за моральну шкоду та 1,5 тисячі євро за судові витрати.

Василя Якубу, 1971 року народження, затримали в Кіровограді (нині Кропивницький) під час таємної операції. За версією слідства, він тричі продавав агенту під прикриттям шприци, наповнені опіумом. Угоди знімали прихованою камерою. У червні 2007 року чоловіка засудили до восьми років позбавлення волі.

Суд спирався на відеозаписи, мічену банкноту, яку знайшли в Якуби, і покази міліціонера та свідка, які бачили агента з грошима і наповненими шприцами. Сам агент подав письмові роз’яснення і через небезпеку не виступав у суді. У 2008 році Апеляційний суд залишив вирок чинним.

Під час судового процесу Якуба стверджував, що зазнав жорстокого поводження з боку міліції.

“Суди відхилили його скарги, встановивши, що міліція була змушена застосувати до нього силу, оскільки, за його власним зізнанням, він намагався позбутися наркотиків після арешту”, – йдеться в повідомленні ЄСПЛ.

Якуба поскаржився, що не зміг допитати таємного агента та вивчити відеозапис операції, а влада не надала йому копій документів з матеріалів справи, яких він потребував для скарги до ЄСПЛ.

Згідно з даними українського реєстру судових рішень, чоловіка на ім’я Якуба Василь Іванович, 1971 року народження, щонайменше двічі засудили за злочини, пов’язані з наркотиками.

У березні 2015 року він звільнився з в’язниці за справою, про яку йдеться. Вже наприкінці того року українця знову затримали, і в грудні 2016-го він отримав умовний термін з випробуванням у два роки. У грудні 2018 року до суду надійшов третій відомий обвинувальний акт проти Якуби – знову за наркотики. Розгляд цієї справи триває.

У судових рішеннях чоловік значиться людиною з інвалідністю другої групи без місця роботи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: