ЄСПЛ зареєстрував скаргу кримського журналіста Семени

Дата: 24 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу кримського журналіста Миколи Семени на заборону вести публічну діяльність протягом двох з половиною років, яку виніс підконтрольний Кремлю суд на півострові.

Про це повідомляє “Новая газета”.

За словами адвоката Семени Олександра Попкова, є всі підстави для визнання порушень статей 10, 6 і 8 Європейської конвенції.

“Ми розраховуємо на справедливий, на відміну від російського, судовий розгляд. Ми вважаємо, що є всі підстави для визнання порушень статей 10, 6 і 8 Європейської конвенції, тобто втручання в особисте життя під час прослуховування і обшуку, несправедливий судовий розгляд, коли суд задовольнився висновками експертів ФСБ і відкинув висновки фахівців захисту. І основне – порушення свободи слова, коли журналіста притягнули до кримінальної відповідальності за його працю, за його статті”, – сказав він.

Російська влада звинуватила постійного автора інтернет-видань “Радіо Свобода” та “Крим.Реалії” Миколу Семену в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. У квітні 2016 року ФСБ Росії провела обшук у його будинку, а в травні того ж року, після публікації матеріалу на сайті “Крим.Реалії”, Семені пред’явили офіційне звинувачення. У вересні минулого року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив журналісту покарання у вигляді двох з половиною років позбавлення волі з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність.

У 2016 році через заборону на виїзд із півострова журналіст не зміг власноруч отримати в Брюсселі європейську премію в галузі свободи слова ім. Павла Шеремета.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: