ЄСПЛ вимагає від російської влади надавати Сенцову своєчасну медичну допомогу

Дата: 26 Липня 2018
A+ A- Підписатися

ЄСПЛ закликав російську владу надавати українському політв’язню Олегу Сенцову своєчасну медичну допомогу, а самого режисера – зупинити голодування, яке він тримає більше 70 днів.

Про це йдеться у рішенні, опублікованому на сайті ЄСПЛ. 

У позові “Сенцов проти Росії” режисер звинувачував владу РФ у порушенні статті 3 (заборона тортур) і статті 5 (право на свободу і безпеку) Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Рішення Страсбурзький суд ухвалив, скориставшись 39-м правилом регламенту ЄСПЛ – заборона державі на дії, які можуть призвести до заподіяння непоправної і суттєвої шкоди життю та здоров’ю заявника

Олег Сенцов – український режисер, якого російський суд засудив до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. 14 травня Сенцов оголосив безтермінове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях.

Пізніше його підтримали інші українські політв’язні, які знаходяться в Росії. Нещодавно українські митці та громадські діячі попросили Сенцова припинити голодування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: