ЄСПЛ прискорить розгляд скарг постраждалих від війни на сході України

Дата: 19 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини розробив механізм прискорення розгляду скарг тисяч постраждалих від війни на сході України.

Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ, повідомляє “Українська правда”.

Скарги, які перебувають на розгляді в ЄСПЛ, стосуються або затримань громадян, або знищення житла під час бойових дій. Ключовим у розгляді цих скарг є питання юрисдикції: яка з держав, Україна чи Росія, є відповідачем у кожній зі справ. Україна стверджує, що не може відповідати за порушення прав людини на Донбасі, оскільки ця територія де-факто контролюється Росією.

Досі розгляд цих скарг гальмувався через відсутність рішення щодо міждержавної суперечки між Україною і Росією. Нинішнім рішенням ЄСПЛ прагне прискорити розгляд індивідуальних скарг.

Зокрема, суд паралельно з розглядом міждержавної справи почне комунікацію з урядами відповідної держави, зазначеної в індивідуальній скарзі. Отже, після отримання відповідей ЄСПЛ буде готовий ухвалити рішення щодо індивідуальних скарг, щойно буде готове рішення у міждержавній справі.

Як зазначається, зараз на розгляді ЄСПЛ перебуває більше чотирьох тисяч скарг, пов’язаних з подіями на сході України і в Криму.

За прогнозами уряду України, слухання щодо юрисдикції відбудеться не раніше 2020 року.

Як повідомлялося раніше, Міністерство юстиції України передало до Європейського суду з прав людини детальну інформацію про російських військових, які беруть участь у бойових діях на Донбасі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: