ЄСПЛ визнав незаконною заборону на усиновлення російських дітей американцями

Дата: 17 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав незаконною прийняту в Росії заборону на усиновлення російських дітей громадянами США (“закон Діми Яковлєва”).

Рішення опубліковано на сайті суду, повідомляє Republic.

Таким чином суд задовольнив позови, які подали 45 громадян США і 27 російських сиріт. За їх твердженням, “закон Діми Яковлєва” порушує статті 3 (Заборона катування), 8 (Право на повагу до приватного і сімейного життя) та 14 (Заборона дискримінації) Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Американські громадяни, які подали скарги на “закон Діми Яковлєва” в ЄСПЛ, зазначили в позовах, що почали оформляти документи на усиновлення в період з 2010 по 2012 рік, і до моменту вступу документа в силу вже мали відповідний дозвіл від російської влади.

Зрештою суд постановив виплатити за 22 скаргами компенсацію в розмірі $3 тисяч кожному і покрити $600 витрат.

Президент Росії Володимир Путін підписав “закон Діми Яковлєва” у грудні 2012 року, з 1 січня 2013 року він вступив в силу. Документ отримав таку назву на згадку про усиновленого американцями хлопчика з Росії, який загинув у 2008 році, після того як прийомний батько залишив його в закритій машині на сонці на цілий день.

11 січня 2017 року уповноважений МЗС Росії з питань прав людини, демократії та верховенства права Костянтин Долгов заявив, що закон про заборону усиновлення російських дітей американцями “себе повністю виправдав і виправдовує” і що умов для його скасування зараз немає.

Раніше, наприкінці грудня, представник Кремля Дмитро Пєсков, відповідаючи на питання журналістів про можливе зняття заборони на усиновлення, також заявив, що “заборона цілком себе виправдовує”, і зараз дискусій щодо її зміни “на вищому рівні” не ведеться.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: