ЄС вимагає належного лікування і звільнення Сенцова й інших українських політв’язнів

Дата: 08 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Європейський Союз висловлює свою солідарність із Олегом Сенцовим і вимагає від Росії не лише швидкого й належного медичного лікування, а й його негайного звільнення разом з усіма незаконно утримуваними українськими громадянами в РФ та на Кримському півострові.

 З такою заявою виступила речниця Європейської зовнішньополітичної служби Мая Коціянчич.

“Протягом 145 днів голодування Олег Сенцов продемонстрував неймовірну мужність, рішучість і самовідданість. Стан його здоров’я зараз погіршився до критичного. Відмовляючи йому в наданні належного стаціонарного медичного лікування, органи влади Росії порушили його засадничі права, так само, як і їхні власні зобов’язання поважати права людини згідно з міжнародним законодавством, зокрема тимчасовим рішенням Європейського суду з прав людини від 25 липня цього року”, – заявила представниця дипломатичної служби ЄС.

Речниця Європейської зовнішньополітичної служби додає, що Олег Сенцов був ув’язнений за свою діяльність на Кримському півострові, “проти незаконної анексії якого Росією він категорично виступав”.

“Європейський союз вважає цю справу порушенням міжнародного права та елементарних стандартів правосуддя”, – додала Коціянчич.

Із вимогою негайно звільнити Сенцова останніми місяцями виступили понад 100 діячів світової культури, правозахисники і лідери країн Заходу.

Український кінорежисер, кримчанин Олег Сенцов засуджений у Росії на 20 років позбавлення волі за звинуваченням у підготуванні терактів в окупованому Криму. Режисер відкидає звинувачення, його захист і правозахисники називають їх політично мотивованими.

14 травня Сенцов оголосив безтермінове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських і кримських в’язницях. Він неодноразово заявляв, що голодуватиме “до кінця”.

6 жовтня Олег Сенцов був змушений припинити голодування. Міністерство закордонних справ України надіслало Росії ноту з вимогою допустити до українського режисера Олега Сенцова українських та міжнародних лікарів для проведення незалежного обстеження.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: