Яценюк пропонує позбавити Генпрокуратуру функцій слідства

Дата: 02 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Прем’єр-міністр закликав створити нове незалежне Державне бюро розслідувань.

Про прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив у програмі “10 хвилин з прем’єр-міністром”.

Нам необхідно позбавити Генеральну прокуратуру функцій слідства та створити нове незалежне Державне бюро розслідувань“, – сказав глава уряду.

Крім того, він додав, що цього тижня парламент має ухвалити низку інших важливих законів, включно з питаннями бюджету, податкової реформи та запровадження безвізового режиму з Євросоюзом для громадян України.

Як повідомляє “Українська правда“, правозахисна організація Transparency International Україна заявила, що перші особи держави намагаються через генерального прокурора Віктора Шокіна встановити контроль над ключовими антикорупційними органами.

“Цим посадовці позбавляють Україну майбутнього без корупції, а громадян – можливості подорожувати Європою без віз“, – наголошують в організації.

Зокрема, правозахисники зазначають, що Шокін делегував в комісію з формування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Юрія Севрука, Юрія Грищенка, Романа Балиту та Миколу Садового, які за часів режиму Віктора Януковича працювали на високих посадах в органах прокуратури.

Крім того, правозахисники зауважують, що “саме з відома генпрокурора та перших осіб країни зараз ведеться спрямована кампанія із дискредитації представників реформаторського крила генеральної прокуратури“. Йдеться, зокрема, про заступника генпрокурора Віталія Каська, який є основним претендентом на посаду антикорупційного прокурора.

Нагадаємо, після того, як Міністерство закордонних справ оприлюднило вимогу щодо заміни членів комісії з формування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, генпрокурор у листі до голови МЗС Павла Клімкіна зазначив, що вбачає у таких діях МЗС “ознаки кримінального правопорушення, спрямованого на підрив авторитету органів державної влади“. Реакцією на цей лист став пікет під будівлею Генпрокуратури, куди громадські активісти приїхали з машиною швидкої допомоги та принесли генпрокурору гамівну сорочку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: