Із окупованої Запорізької області росіяни вивозять в Чувашію майже 300 дітей – Федоров

Дата: 18 Червня 2023
A+ A- Підписатися
Росіяни вивозять майже три сотні українських дітей з тимчасово окупованої території Запорізької області у Чувашію “на відпочинок”.
 
Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.
 
Ілюстративне зображення. Фото: АР
“Окупанти вивозять майже 300 дітей з Бердянського району до “сонячної” Чувашії. У росЗМІ відзвітували про відправку 48 дітей, інших збираються вивезти у декілька змін. Спочатку захопили українські території і позбавили дітей як мінімум Азовського моря (насправді – щасливого дитинства), тепер засилають малечу за 1600 км від дому вглиб Росії”, – написав Федоров.

На його думку, російські окупанти роблять це для того, щоб маніпулювати ситуацією на Бердянському напрямку і тримати дітей як заручників.

Нагадаємо, за офіційними даними української влади, за рік війни Росія депортувала з України понад 19 тисяч дітей. З них 4390 вихованців спеціальних дитячих закладів – дітей-сиріт, напівсиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. За даними з відкритих джерел у РФ, росіяни вивезли 744 тисячі дітей. У Європарламенті вважають, що з 2014 року росіяни депортували до 300 тисяч українських дітей.

Деякі з тих, кого вдалося повернути до України, розповідають про знущання та погрози відправити до божевільні, про жахливі умови перебування в так званих “таборах”, про ідеологічне перевиховання та про те, що адміністрація та вихователі ставляться до них, як до тварин.

Війна в Україні, як вважають у ЮНІСЕФ, штовхає ціле покоління дітей “до краю прірви”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter