Італійський суд звільнив українського режисера Лавренчука

Дата: 25 Березня 2022
A+ A- Підписатися

В Італії суд ухвалив рішення про звільнення українського театрального режисера Євгена Лавренчука, якого у грудні 2021 року затримали в Неаполі за запитом РФ.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Джерело: фейсбук-сторінка Євгена Лавренчука

Громадянина України Євгена Лавренчука, незаконно затриманого у Неаполі в грудні 2021 року за запитом путінської Росії про його екстрадицію, звільнено. Суд Неаполя виніс остаточне рішення щодо звільнення Євгена, визнавши звинувачення проти нього зі сторони РФ сфабрикованими, а мотиви переслідування – політичними”, – написала Омбудсман. 

Денісова уточнила, що це рішення стало результатом ініційованого нею звернення Нацполіції України до Інтерполу щодо зловживання РФ відомостями в інформаційній системі Інтерполу.

Рішення суду щодо Лавренчука. Фото: фейсбук-сторінка Людмили Денісової
Рішення суду щодо Лавренчука. Фото: фейсбук-сторінка Людмили Денісової

Вона також зазначила, що за результатами цього звернення, відомості щодо Лавренчука, які оброблялися в обліках Інтерполу за запитом Національного центрального бюро Інтерполу у Росії, видалили “через невідповідність положенням статті 3 Статуту Інтерполу, згідно з якою суворо заборонено здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного або расового характеру“.

Своєю чергою суд Неаполя поставив крапку у цьому процесі та звільнив Євгена Лавренчука.
 
Як повідомляла раніше ZMINA, наприкінці січня Інтерпол визнав, що Росія переслідує українського режисера Євгена Лавренчука з політичних мотивів.
 
Нагадаємо, 17 грудня 2021 року українського режисера Євгена Лавренчука затримали в італійському Неаполі за запитом Росії. Кремль звинувачує його у “фінансових порушеннях”, які Лавренчук нібито скоїв 8 років тому, і вимагає екстрадиції митця. Суд Неаполя спочатку арештував українця на час розгляду екстрадиційного запиту РФ, а потім відпустив під домашній арешт.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter