Інтерпол визнав, що переслідування режисера Лавренчука Росією є політично мотивованим

Дата: 29 Січня 2022
A+ A- Підписатися

Інтерпол визнав, що Росія переслідує українського режисера Євгена Лавренчука, з політичних мотивів. Відомості щодо обвинувачення українця вже видалили з міжнародної бази.

Про це українська Омбудсманка Людмила Денісова повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Джерело: фейсбук-сторінка Євгена Лавренчука

На моє прохання Національна поліція України звернулась до Міжнародної організації кримінальної поліції – Інтерполу щодо з’ясування правомірності використання РФ інформаційної системи Інтерпол, зокрема шляхом зловживання інструментами та можливостями Інтерпол у переслідуванні Євгена Лавренчука, якого було затримано в Італійській Республіці та поміщено у в’язницю м. Неаполь Поджореале.                        Відповідно до отриманої інформації від Національної поліції України, відомості щодо громадянина України Євгена Лавренчука, які оброблялися в обліках Інтерполу за запитом Національного центрального бюро Інтерполу в Російській Федерації були видалені через їх невідповідність положенням статті 3 Статуту Інтерполу, згідно з якою суворо заборонено здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного або расового характеру“, – йдеться в повідомленні.

27 січня 2022 року відбулось судове засідання в суді міста Неаполь, під час якого адвокати українського режисера подали клопотання про скасування арешту і надання дозволу виїхати в Україну. Адже через видалення відомостей із системи Інтерполу підстав для подальшого його затримання немає.

Однак суд відмовив — там вже почали перевіряти матеріалі від Росії щодо екстрадиції Лавренчука в РФ.

Суд надав термін у 30 днів, за який прокуратура Неаполя має вивчити матеріали, що надійшли з РФ, і поінформувати, чи існують підстави для видачі Євгена Лавренчука Росії. Після цього суддя ухвалить відповідне рішення.

При цьому викликає занепокоєння той факт, що Міністерство юстиції Італійської Республіки та прокуратура м. Неаполь, знаючи про видалення Інтерполом Євгена Лавренчука з обліків як такого, що розшукується Російською Федерацією, і яка вимагає його екстрадиції, офіційно не відреагували на цей факт і не вжили заходів щодо звільнення Євгена Лавренчука з в’язниці, де він безпідставно утримувався 35 днів і не дали йому безперешкодно виїхати в Україну“, – зазначила Омбудсман.

Вона звернулася з проханням до Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з проханням вжити усіх необхідних політико-дипломатичних та консульських заходів для припинення грубих порушень прав незаконно затриманого в Італії громадянина України Євгена Лавренчука та забезпечення його повернення в Україну.

Нагадаємо, 17 грудня 2021 року українського режисера Євгена Лавренчука затримали в італійському Неаполі за запитом Росії. Кремль звинувачує його у “фінансових порушеннях”, які Лавренчук нібито скоїв 8 років тому, і вимагає екстрадиції митця. Суд Неаполя спочатку арештував українця на час розгляду екстрадиційного запиту РФ, а потім відпустив під домашній арешт.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: