Українського режисера Євгена Лавренчука затримали в Італії за запитом РФ про екстрадицію

Дата: 03 Січня 2022
A+ A- Підписатися

17 грудня 2021 року в італійському Неаполі за запитом Росії затримали головного режисера Одеського національного академічного театру опери та балету Євгена Лавренчука. Кремль вимагає його екстрадиції до РФ.

Про це повідомляє “Українська правда” із посиланням на речника Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка.

Джерело: фейсбук-сторінка Євгена Лавренчука

За словами посадовця, генеральне консульство України в Неаполі надає Лавренчуку консульську допомогу. Українцю вже надали адвоката.

Суд у Неаполі обрав чоловіку запобіжний захід – утримання під вартою на період розгляду російського екстрадиційного запиту.

Нині консули та адвокат взаємодіють з італійськими правоохоронцями, аби з’ясувати причини затримання Євгена Лавренчука та захистити його законні інтереси.

31 грудня українця відвідав консул. Умови його тримання під вартою він оцінив як прийнятні, а стан здоров’я – задовільний.

“Консули підтримують зв’язок з адміністрацією пенітенціарного закладу та рідними та тримають справу на особливому контролі”, – додав Ніколенко.

Він наголосив, що консули тримають цю справу на особливому контролі.

Кураторка ініціативної групи Free Eugene Lavrenchuk Маріанна Гудіч-Палій повідомила у фейсбуці, що головний режисер Одеської опери був транзитом у Неаполі, і його затримали перед посадкою на Львів.                                                                               

Лавренчук від 17 грудня перебуває в італійському СІЗО, де найдовше може утримуватися 60 днів. Наразі триває розгляд запиту Росії про екстрадицію українця до РФ.

За словами Гудіч-Палій, російська сторона стверджує, що, перебуваючи на території Росії вісім років тому, режисер нібито скоїв злочин – його звинувачують у фінансових порушеннях, однак точна причина затримання поки невідома, а деталі справи не розголошуються.

[Адвокат] намагається запобігти екстрадиції Євгена до Росії, розуміючи політичну ситуацію між Україною та Росією та можливі наслідки цієї справи, беручи до уваги те, що Євген Лавренчук підтримував Україну, навіть працюючи в Росії, та покинув РФ із політичних причин, коли почалася війна”, – стверджує Гудіч-Палій.

Вона також зауважила, що родина Євгена дала дозвіл на публічне розголошення справи, яку вважає сфабрикованою і схожою на політичне переслідування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter