Історія, філософія та фемінізм: МАН України запустила освітню платформу, яка пропонує інтерактивні заняття

Дата: 08 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Мала академія наук України створила МАНплатформу – інтерактивний проєкт про науку. Ресурс буде корисним школярам, освітянам і всім, хто цікавиться наукою. Тематика занять різноманітна – від математики до фольклористики.

Про це повідомила комунікаційниця МАН Лєда Саражина.

Фото: Depositphotos

“Проєкт розповідає доказово, просто та інтерактивно водночас. Школярам ресурс допоможе поглибити знання, освітянам – урізноманітнити уроки чи домашні завдання, усім охочим – дізнатися нове й цікаве”, – зазначила Саражина.

Ресурс охоплює різні напрями: комп’ютерні й технічні науки, мовознавство, математику, історію, філософію, фольклористику, економіку, екологію та інші. Серед форматів, які використовує платформа, – статті, інтерв’ю, тести, відео.

За словами комунікаційниці МАН, проєкт стартував у березні.

“Запуск було екстрено пришвидшено заради нашої авдиторії, що була змушена евакуюватися в різні куточки світу через повномасштабну агресію Росії”, – зазначила вона.

Ресурс складається з п’яти розділів: “МАНмедіа”, “Видавництво”, “Подкасти”, “Онлайн-курси” та “Відео”.

На платформі вже доступні:

“Що ти знаєш про…? Історія регіонів України” – це серія роликів на історичну тематику, що розповідають цікавинки про регіони України: від Закарпаття до Слобожанщини й від Криму до Сіверщини. Кожен ролик містить оповідь про визначну людину, яка родом з того чи іншого регіону, а ще про місцеву споруду та важливу подію, яка там трапилася.

“#CVIDOMI_надихати: 10 історій успішних жінок” – відеопроєкт Малої академії наук України спільно з UNFPA, ГО “ЕдКемп Україна” за підтримки Швеції. У серії відео 10 жінок розповідають про власний професійний шлях і руйнують гендерні стереотипи кожна у своїй сфері. Мотиваційні ролики допоможуть зрозуміти особливості різних професій без жодних упереджень.

“Збірник відеозавдань із природничих дисциплін. Фізика” – добірка відео з відтворенням парадоксів і нестандартних експериментів з фізики. В основу покладено завдання Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін “Відкрита природнича демонстрація”.

“Збірник відеозавдань із природничих дисциплін. Хімія” – добірка з демонстрацією захопливих хімічних експериментів. В основу покладено завдання Всеукраїнського інтернет-турніру з природничих дисциплін “Відкрита природнича демонстрація”.

“Наукток: спитай у науковця” – проєкт, у якому вчені та митці відповідають на нагальні, подекуди банальні й мемні запитання про свою сферу. І все це – експертно, доказово та фахово водночас.

“Сер(Е)альність: серіали та філософія” – відеопроєкт від Малої академії наук України, який розглядає філософські теми крізь призму кіно та серіалів.

“WOW-математика: як захоплювати дітей на уроках” – проєкт, у якому експерти діляться корисними інструментами, як-от головоломками, іграми та квестами, а ще розповідають, як надихати учнів до навчання, бути для них менторами та друзями.

“Дистанційне зондування Землі: практикум” – серія відеоінструкцій із ДЗЗ для учнів 8+ класів і вчителів. Вони навчать досліджувати світ навколо, використовуючи дані дистанційного зондування Землі з відкритих сервісів EO Browser, Google Earth PRO, Google My Maps і ArcGIS Online.

“Майстер-класи з Музеєм науки” – добірка майстер-класів для дітей. За допомогою проєкту діти навчаться створювати маракаси, екофрендлі-ялинки, кінетичний пісок, мінівулкани й не тільки.

Раніше ZMINA писала, що Фонд Маші Єфросиніної відкриває новий напрям роботи “Фонд Маша. Підлітки” й одразу запускає флагманський проєкт. У його межах дівчата, які втратили житло та змушені влаштовувати своє життя в іншій області, зможуть отримати безкоштовну психологічну допомогу та відвідати курси самооборони.

Нагадаємо, що документи про освіту незабаром можна буде сформувати в “Дії”. Такі єДокументи використовуватимуться замість і без додаткового пред’явлення звичайних. Це спростить доступ до освіти та працевлаштування громадян, які втратили фізичні носії через війну або з інших причин.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: