Іранського режисера засудили до 8 років за ґратами та побиття за фільми, які “загрожують безпеці країни”

Дата: 12 Травня 2024
A+ A- Підписатися

В Ірані суд Ісламської революції Тегерана засудив режисера Мохаммада Расулофа до восьми років колонії, побиття, штрафу та конфіскації майна за фільми, які, на думку суду, є прикладом “змови з наміром вчинити злочин проти безпеки країни”

Про це повідомляють видання The Gardian та адвокат Бабак Пакнія.

Мохаммад Расулоф. Фото: Stéphane Mahé/Reuters

За словами юриста, це рішення вже підтверджено апеляційною інстанцією. Підставою для ухвалення такого вироку стали публічні виступи Расулофа, а також створення ним художніх та документальних фільмів, які, на думку суду, є прикладами “змови з наміром вчинити злочин проти безпеки країни“.

Обурення іранської влади викликала остання стрічка режисера “Насіння священного інжиру”.

Як писав у квітні Пакнія, поліція провела допити всіх членів знімальної групи проєкту, яким згодом заборонили виїжджати з Ісламської республіки. Їх звинуватили у зйомках без отримання ліцензій від відповідальних органів, а актрис фільму – у “неправильному” носінні хіджаба.

Сюжет картини тримається у секреті. Однак відомо, що в основі сценарію лежить історія судді Революційного суду в Тегерані, який розглядає справи, пов’язані з наслідками антиурядових протестів.

“Насіння священного інжиру” включено до програми Каннського кінофестивалю, який проходитиме з 14-го по 25 травня. Саме у рамках цього форуму відбудеться прем’єрний показ стрічки іранського режисера.

Мохаммад Расулоф впродовж кількох років зазнає переслідування з боку влади його рідної країни. 2020-го йому призначили рік позбавлення волі за звинуваченням в антиурядовій пропаганді.

Через рік його заарештували за критику режиму Ісламської республіки. Приводом стало публічне засудження придушення протестів у місті Абадан, які спалахнули на тлі обвалення будівлі, внаслідок якого загинули люди.

Режисер і пізніше потрапляв у поле зору силовиків. Відомо, що за аналогічними звинуваченнями активіста неодноразово поміщали до тегеранської в’язниці “Евін”.

У лютому минулого року Расулоф вийшов на волю. Як передавали ЗМІ, його звільнили достроково за станом здоров’я.

Расулоф – режисер, який відомий і за межами Ірану. Серед його робіт можна відзначити фільм “Зла немає”, який у 2020 році отримав головний приз на Берлінському кінофестивалі.

Нагадаємо, у жовтні минулого року головне управління професійної оцінки та нагляду за кінематографом Ірану склало список актрис, яким заборонили зніматися в кіно, через їхню відмову одягати хіджаб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter