Інтерпол досі не закрив справу ветерана Мазура

Дата: 14 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

Статус українського ветерана Ігоря Мазура в системі Інтерполу заблокували до з’ясування обставин.

Про це повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця, передає Укрінформ.

Підставою для повернення Мазура з Польщі до України, за словами дипломата, став статус ветерана в загальній системі Інтерполу. Виїзд ветерана не означає закриття його справи, адже остаточно це питання вирішуватиме прокурор, який веде цю справу в Окружній прокуратурі Любліна.

“Лише він може прийняти рішення: розвивати цю справу далі і передавати матеріали до суду чи ні. Подача нашою стороною документів до Інтерполу і факт, що з вечора 12 листопада статус Ігоря Мазура в системі Інтерполу був заблокований до з’ясування обставин, означали, що він не переслідується, а його справа перебуває в підвішеному стані, вона вивчається. Це дало йому можливість легально повернутися в Україну”, – сказав Дещиця. 

Дипломат повідомив, що Україна “відповіла так само гібридно, як це зробила Росія”, подаючи Мазура в розшук за лінією Інтерполу. Наразі українська сторона переконує польських колег у тому, що справа проти Мазура надумана.

Дещиця розповів, що польська прокуратура затребувала документи щодо Мазура від Росії, натомість українська прокуратура надала їм інформацію, яку українське представництво Інтерполу передало до генерального секретаріату організації.

Нагадаємо, що Мазура затримали на кордоні з Польщею 9 листопада. Причиною затримання стало внесення Росією його в міжнародний розшук за нібито участь у чеченських війнах у 1994–2000 роках. Невдовзі після цього українське МВС заявило, що РФ неправомірно використала канали й інструменти Інтерполу для політично вмотивованих переслідувань, а сам активіст відкинув усі висунуті йому російськими силовиками звинувачення. 

Ветерана передали на поруки генеральному консулу України в Любліні. 14 листопада Мазур повернувся до України. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter