Іноземних журналістів пускатимуть до окупованого Криму за спецдозволами

Дата: 03 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

На період дії воєнного стану доступ іноземних журналістів до тимчасово окупованого Криму діятиме за оновленими  правилами.

Про це 2 грудня повідомили в Мінінформполітики України.

Відповідно до оновленої інструкції погодження в’їзду іноземних журналістів на територію Криму, в’їзд здійснюється за паспортним документом та наявністю спецдозволу.

“Спецдозвіл – документ, який дає право іноземному журналісту в’їхати в Крим та виїхати з нього. Є одноразовим, для наступного відвідування Криму необхідно отримувати новий спецдозвіл”, – повідомили в МІП.

Цей дозвіл є дійсним протягом зазначеного в заяві документально підтвердженого строку, який не може перевищувати дозволений строк перебування іноземця або особи без громадянства на території України та має враховувати термін, необхідний для виїзду за межі України (не менше трьох робочих днів).

Отримати лист-погодження від Мінінформполітики можна після звернення до територіальних органів Державної міграційної служби України.

“Для цього іноземний журналіст має звернутися до МІП з наступними документами: заява за встановленим шаблоном, оригінал підтверджувального листа редакції ЗМІ, що містить дані про журналіста та мету відвідування Криму; копія та оригінал журналістського посвідчення (оригінал після пред’явлення повертається), оригінал паспорта (після пред’явлення повертається)”, – уточнили в МІП.

Електронні копії зазначених документів можна заздалегідь надіслати на адресу tarabukin@mip.gov.ua“Заява розглядається протягом кількох робочих днів”, – додали у відомстві.

Водночас, як повідомляє Державна прикордонна служба України, у період воєнного стану пропуск осіб на тимчасово непідконтрольні Києву території Донбасу та до окупованого Криму через адміністративний кордон буде здійснюватися тільки за українськими документами, рішення про пропуск іноземців буде ухвалюватися індивідуально, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Винятки стосуватимуться представників іноземних ЗМІ, правозахисних організацій, гуманітарних місій тощо. В разі наявності у них необхідних документів і отриманих спеціальних дозволів, виданих Державною міграційною службою України, як це передбачено законодавством. У кожному окремому випадку будуть прийматися виняткові рішення безпосередньо в контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ)”, – сказано в повідомленні прес-служби Держприкордонслужби в суботу.

Водночас наголошується, що ті іноземці, які на законних підставах до цього виїхали до окупованого Криму, зможуть безперешкодно повернутися на материкову частину України.

Що стосується району проведення операції Об’єднаних сил, то за рішенням командувача ООС на КПВВ встановлено особливий режим перетину лінії зіткнення. Зокрема, обмежений виїзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію України.

“Право перетину лінії зіткнення матимуть представники офіційних спостережних місій ООН, ОБСЄ і Червоного Хреста. Що стосується інших іноземних громадян, рішення про їх пропуск на тимчасово окуповану територію України прийматимуться за наявності відповідних документів про постійне проживання на окупованій території або потребу перетину лінії зіткнення з гуманітарною метою”, – поінформували в Держприкордонслужбі.

Нагадаємо, увечері 25 листопада, коли українські судна проходили через Керченську протоку в Азовському морі, російські кораблі та катери почали переслідування, вимагаючи зупинитись і погрожуючи застосувати зброю. Згодом російські військові захопили три українські кораблі, поранивши шістьох військовослужбовців.

28 листопада підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував на 60 днів усіх 24 українських моряків, яких російські силовики затримали 25 листопада в Керченській протоці.

28 листопада Петро Порошенко підписав закон про затвердження указу “Про введення воєнного стану в Україні”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter