Індекс корпоративної рівності 2016: хто виявився чемпіоном

Дата: 28 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

У Києві відзначили тих роботодавців, які найуспішніше в 2016 році впровадили політику рівності на робочому місці.

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, автори дослідження Індексу корпоративної рівності досліджували заборону дискримінації за ознаками статі, інвалідності та сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ).

Лідерами рейтингу стали: ManpowerGroup (92 бали), Британська Рада в Україні (90 балів), LUSH Україна (90 балів), “Ашан Рітейл Україна” (87 балів), TemplateMonster (87 балів). Кожна компанія оцінювалася за 30-ма критеріями і максимально могла набрати 100 балів.

За словами виконавчого директора Всеукраїнської благодійної організації “Точка опора” Богдана Глоби, є 7 компаній, які повністю виключають заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

“Для мене це цікаво як феномен. Це єдиний компонент, який у якихось компаніях повністю відсутній. Якщо політика по статі та людям з інвалідністю менше чи більше є в компаніях, СОҐІ взагалі виключається”, – каже він.

Кількість учасників дослідження зросла більше ніж удвічі (151) порівняно з першим випуском . 57 компаній набрали понад 50 балів та потрапили до відкритого рейтингу.

“Ми спеціально не публікуємо компанії, які не подолали 50-бальний бар’єр, аби Індекс не сприймався страшилкою для бізнесу. Ми навпаки хочемо мотивувати бізнес кращих, показуючи кращих”, – розповідає Богдан Глоба.

Уперше до Українського індексу корпоративної рівності долучилися урядові органи та державні компанії, зокрема, Міністерство економічного розвитку та торгівлі, Міністерство охорони здоров’я та “Укрзалізниця”.


Керівник програми “Права людини і верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов переконаний, що Індекс корпоративної рівності допомагає бізнесу зрозуміти переваги недискримінації.

“Ми намагаємось говорити про права людини зовсім іншою мовою. Не зобов’язаннями чи якоюсь державною політикою. Ми говоримо мовою переваг – бути кращим. Дайте людям можливість реалізувати себе і ваш бізнес буде успішнішим. Це не обмеження, не зобов’язання – це допомога в тому, щоб зрозуміти переваги”, – переконаний він.

Індекс дає можливість сформувати інклюзивне суспільство, переконана представниця Національної асамблеї інвалідів України Лариса Байда.

“Люди із синдромом Дауна є дуже гарними працівниками. Кожен листочок у вазоні, який стоїть у вас в офіс, буде витертий. Вони дуже ретельно прибирають. Іноді ми на це не звертаємо увагу, але специфіка інвалідності говорить про те, що в компаніях можуть працювати люди на різних посадах”, – наголошує вона і додає, що не треба боятись витраченого часу для супроводження такої людини. У кожного це може тривати по різному – від 7 днів до місяця.

Автори дослідження планують ускладнити критерії Індексу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: